par kursiemreflektantu reģistrācija  programmēšanas sākumnodaļa (6- 8. klases) programmēšanas pamatnodaļa<br>(8.-12.klases)Kursu darbsolimpiādes
jaunumi >
Jaunais speckurss C/Data – Patīkams iespaids08.09.2009 12:30
     Pagājušajā mācību gadā tika pirmo reizi pasniegts speckurss „ Programmēšanas valoda C. Bitu datu plūsmu apstrāde”. Uzreiz varu pateikt, ka pēc manām domām kurss ir izdevies. Tas sanāca ļoti interesants – kursa ietvaros iznāca apvienot tehnisko daļu (programēšanas valodas Si izpētīšana) ar diezgan saturīgo algoritmisko daļu.
      Kursa sižetisko kontūru izveidoja algoritmi, darbs ar tekstu, turklāt lielākoties teksts tiek izskatīts kā bitu datu plūsma. Tāda veida pielikumi ir pavisam raksturīgas priekš Si, ņemot vērā tās lielo efektivitāti, tās tuvību ar „dzelzi” (Si tiek bieži dēvēts par vidēja līmeņa valodu vai pat „augsta līmeņa Assembleru”), raksturīgs priekš Si instrukcijas komplekta. Konkrētāk, pirmo reizi izlasot šo kursu, tajā ietilpa divas pamatlīnijas :
     1. Datu pārraide un saglabāšana, datu pārraides formāti elektroniskām pastām, CRC kodi (plaši izplatīta kontrolsumma priekš datu pārraides vai saglabāšanas bojājumu atklāšanas laikā), to realizācija un stabilitāte; Internet CheckSum.
     2. Algoritmu saspiešana bez zaudējumiem(arhivācija). Ir izdevies aplūkot lielāko daļu pieejas, kuros lieto mūsdienu arhivātaros, un tas dažas realizācijas: statistiskā saspiešana (konkrēti, prefiksā koda uzbūves Hafmana metode), aritmētiskā saspiešana, bloku kodēšana (Barouza – Villera pārveidošana un metodes, kas tiek kopīgi ar to izmantotas), vārdnīcu metodes ( dažādi Ziva-Lempeļa algoritmu varianti)
      Pie tam vēl, mēs pavisam dabiski nonācām pie dažām netriviālam datu struktūrām, piemēram, kokiem un kaudzēm. Šādas struktūras var saskatīt it visur. Tātad no algoritmiskās puses šis kurss ir iznācis ļoti interesants, kaut arī ierobežotais laika daudzums nedeva nekādas iespējas pieskarties kriptogrāfijas metodēm. Bet tas jau ir cits (arī ļoti liels un neiedomājami interesants) stāsts. Ceru, ka pie mums šis kurs nonāks šādā vai citādā formā. Praktiski visa kursa garumā tika uzasināta darba tehnika ar bitiem un to blokiem.
     Paša programmēšanas valodas studēšana ļoti veiksmīgi iekļaujas kursā: tik tiešām, kursanti mācījās Si praktiski visu semestri, pakāpeniski atverot sev tās iespējas. Galvenais šīs valodas akcents tiek likts ne jau uz sistēmas pielietojumiem, bet uz bitu plūsmas apstrādāšanu (lūk kur noderēja zems valodas līmenis un ģenerējamā koda efektivitāte). Patīkams (un neieplānots) brīdis sastāvēja no tā, ka izdevās rūpīgi pārskatīt daudzas problēmas, kuras bieži parādās Si valodas programmēšanas gaitā: problēmas darbā ar masīviem un norādītājiem, cīņa ar atmiņas aizplūšanu, darbs ar funkcijām ar mainīgo skaita argumentu jautājumi. Tā notiek bieži – adekvāta materiāla izvēle izprovocē uz daudz dziļāku iedziļināšanos instrumenta pārvaldīšanas tehnikā. Viss tas nedeva ne minūti garlaikoties arī tiem kursantiem, kas iepriekš noklausījās mūsu klasisko speckursu C/Unix un jau bija apguvis kaut minimālo pieredzi Si valoda programmēšanā – šī valoda parādīja sevi citā gaismā, atklājot viņiem agrāk neredzētas robežas un skaistumus.
     Es ceru un ticu, ka speckursam C/Data gaida ilga dzīve.
     
avots: progmeistars

par kursiem | jaunumi | programmēšanas pamatnodaļa
(8.-12.klases)
| programmēšanas sākumnodaļa (6- 8. klases)
olimpiādes | jautājumi un atbildes | foto | uz galveno
Copyright 1999-2012 SIA Progmeistars. All rights reserved.