Kursu Darbs

kursi@progmeistars.lv

#42 2012. gada 15. novembris

Pulkveža Brieža 6-1,

tel. 26428902, 67336035, www.progmeistars.lv 


 

Iestāšanās kursos.

Pirmajiem semestriem atlaide 15%!

 Bez pārrunām pieņemam: skolēnus, sākot ar 5. klasi lietišķā nodaļā; uz programmēšanas sākumnodaļu un programmēšanas pamatnodaļu - kursantus, kuri ir ieguvuši pasniedzēju rekomendācijas, olimpiāžu laureātus un skolēnus ar labām sekmēm matemātikā (ir jāuzrāda administrācijai diploms vai liecība) . 

Pārējie skolēni tiek pieņemti vai pēc pārrunām vai pēc iepazīstinošas nodarbībām programmēšanā. Tādiem ir jāsarunā ar administrāciju pa tel. 67336035, 26428902.

 

 

Nenokavējiet!

Kursantiem, kuriem jāmācās programmēšanas pamatnodaļas speckursos, kā arī visiem reflektantiem, vajadzētu samaksāt par kursiem un iesniegt pieteikumu par apmācības dienu līdz 16.01. ieskaitot.  Pārējiem kursantiem - līdz 17. 01.

Par apmācību programmēšanas sākumnodaļas un lietišķas nodaļas pirmā semestra grupās tagad jāmaksā 40 Ls, bet par apmācību pārējos semestros  48Ls. Par apmācību programmēšanas pamatnodaļas pirmā semestra grupās tagad jāmaksā 71 Ls, bet par apmācību pārējos semestros  84Ls. Ailē mērķis/detaļas obligāti jānorada: par kursanta vārds, uzvārds, personas kods apmācību datorkursos.

Noformēt pieteikumu par apmācības dienu var pie kursu sekretāres vai pa e-mail kursi@progmeistars.lv

Kursi atstāj aiz sevis tiesības:

         ja līdz 17.01. nebūs apmaksas un/vai pieteikuma, tad neiekļaut kursantu nodarbību sarakstā;

         galējas nepieciešamības gadījumā, mainīt sarakstu semestra pirmās nedēļas laikā, ja šīs izmaiņas nav pretrunā kursanta pieteikumam. 

Apmācība ar internēta starpniecību.

Šis apmācības veids ir īpaši ērts tiem, kas dzīvo tālu no Rīgas, kā arī cilvēkiem ar ierobežotām kustības spējām. Viena nodarbība ilgst 1-1,5 stundas. Nedēļā notiek 1-2 nodarbības (vakaros). Klasē ir 2-3 skolēni. Tie, kuriem ir vēlēšanās mācīties ar internēta starpniecību, var sūtīt pieteikumus uz e-pasta adresi kursi@progmeistars.lv vai reģistrēties mūsu internēta vietnes sadaļā reflektantiem > reģistrēšanās testēšanai.

 

 

Lektorijs. 

 Attīstošie matemātiskie semināri priekš 6.-7. klases skolēniem, strādā trešdienās no 16:20 līdz 17:35. Pēdējās nodarbības temats bija Uzdevumu  risināšana  no beigām. Lūk,  divi  uzdevumi no šīs nodarbības.

1. Kastē ir citroni. Sākumā  ņem pusi no visiem citroniem   un vēl  viena citrona  pusi,  pēc  tam  - atlikuma pusi un vēl  viena citrona pusi, un,  beidzot,  jauna  atlikuma  pusi un atkal viena citrona pusi.  Kastē  palika  31  citrons. Cik citronu bija kastē sākumā?

2. Trīs zēniem ir  dažādu  ābolu skaits. Pirmais zēns iedod pārējiem tik  ābolu,  cik  katram  no tiem ir. Pēc tam otrais zēns iedod  pārējiem  tik  ābolu, cik katram  no tiem  ir; savukārt arī  trešais iedod  pārējiem  tik ābolu,  cik   pie katra šajā brīdī ir.  Pēc  tām  pie  katra no zēniem paliek pa  8 āboliem.  Cik ābolu  bija katram zēnam sākumā?

7.-8. klašu matemātikas pulciņš strādā pa ceturtdienām no 16:30 līdz 18:00. Pēdējās nodarbības temats bija Olimpiāžu uzdevumi ar grafu teorijas elementiem. Lūk, divi uzdevumi no šīs nodarbības.

1. Plaknē atzīmēti 17 punkti. Pierādīt, ka 5 no tiem var nokrāsot sarkanus tā, lai nevienam trijstūrim ar trim sarkanām virsotnēm visas malas nebūtu vienādas.

2. Kādā komisijā strādā 7 diplomāti. Katri divi savā starpā sarunājas angļu, vācu vai franču valodā (tikai vienā). Katrs diplomāts ar 2 kolēģiem sarunājas angliski, ar 2 vāciski, ar 2 franciski. Pierādiet: var atrast 3 diplomātus, kas savā starpā sazinoties lieto visas 3 valodas.

Par nodarbībām maksāt nevajag. Pierakstīties var pa tel. 67336035, 26428902 .

 

 

X INFOTECH

- tas ir solīdi un perspektīvi!

Uzņēmums X INFOTECH specializējas viedkaršu personalizācijas, kriptogrāfijas, autentifikācijas un citu risinājumu izstrādē un piegādē finanšu nozarē un valsts pārvaldē visā pasaulē. Uzņēmums aicina savā draudzīgajā un profesionālajā komandā cilvēkus, kuri vēlas strādāt dinamiskā un interesantā IT jomā.

6 gadu laikā kompānija X INFOTECH ir kļuvusi par vienu no vadošo reģionālo un starptautisko personalizācijas risinājumu izstrādātāju maksājumu kartēm un arī identifikācijas dokumentiem, un turpina strauji attīstīties ieejot jaunos tirgos un piesaistot jaunus klientus.

Zināšanas un lielā pieredze kompānijas speciālistiem atļauj piedāvāt ātrus un drošus sarežģītus risinājumus mūsu klientiem.

Gadu gaitā kompānijas speciālisti starptautiskajā tirgū ir uzkrājuši lielu pieredzi izstrādājot risinājumus dažādās jomās, banku un valstu sektorā. Mūsu klienti ir bankas, valsts iestādes, karšu personalizācijas biroji, karšu ražotāji un mazumtirgotāji. Mums ir vairāk kā 80 klienti 25 valstīs Eiropā, Tuvajos Austrumos, Āzijā un Āfrikā. Starp klientiem varam minēt šādus uzņēmumus, kā: SEB Banka (Latvija), DnB Banka (Latvija), LR Iekšlietu ministrijas Pilsonības un Migrācijas lietu pārvalde (Latvija), Rietumu Banka (Latvija), ABLV Bank (Latvija), Stockmann (Latvija), First Data (Lietuva), TAG Systems (Somija), Swedbank (Igaunija), Tallinn Business Bank (Igaunija), First Investment Bank (Bulgarija), Trub (Šveice), PPC Card Systems (Nīderlande), berthur Card Systems (Polija), Austria Card (Austrija), Santander Consumer ank (Vācija), Megacard (Zviedrija), Equity bank (Kenija), uc.

Uzņēmums X INFOTECH ir daļa no X INFOTECH GROUP, kurai pieder uzņēmums Latvijā, Polijā un Kenijā. Lai iegūtu vairāk informācijas par mūsu uzņēmumu lūdzam apmeklēt mūsu mājas lapu: www.x-infotech.com

Esam gandarīti, ka produktu izstrādē veiksmīgi piedalās arī studenti, kuri ir pabeiguši Progmeistars kursus. Tādēļ aicinām pievienoties mūsu kolektīvam speciālistus, kas vēlas profesionāli augt un attīstīties .Informācija par pašreizējām vakancēm.

 

SISTĒMU ANALĪTIĶIS / PROGRAMMĒTĀJS.

Darba pienākumi: Izstrādāt vai ieviest programmnodrošinājumu, kas nodrošina dažādu industriālo iekārtu (emboseri, karšu printeri, kripto iekārtas, viedkartes) mijiedarbību ar IT sistēmām un viedkartēm; nodrošināt šo programmnodrošinājumu attīstību un apkalpošanu;

 

PROGRAMMĒTĀJS.

Darba pienākumi: Izstrādāt vai ieviest programmnodrošinājumu, kas nodrošina dažādu industriālo iekārtu (emboseri, karšu printeri, kripto iekārtas, viedkartes)mijiedarbību ar IT sistēmām un viedkartēm; nodrošināt šo programmnodrošinājumu attīstību un apkalpošanu.

 

 

Piezīmes olimpiāžu sezonai 2012-2013

S.Meļņiks.

Šogad olimpiāžu sezona 2011.-2012. beidzās diezgan vēlu (runa ir par informātikas olimpiādēm, protams, tikai un vienīgi par tām) tikai 30.septembrī noslēdzās starptautiskā olimpiāde. Par tās rezultātiem Kursu darbs jau rakstīja, precīzāku informāciju var lasīt internēta vietnē LIO (http://vip.latnet.lv/lio/) vai mājas lapā IOI2012 (http://www.ioi2012.org/).

Bet, kas tad mūs sagaida šajā sezonā? Mēģināšu uzskaitīt olimpiādes, kuras, manuprāt, var izraisīt interesi mūsu audzēkņos.

Hronoloģiski pirmā ir Viskrievijas skolēnu komandu programmēšanas olimpiāde. Tā ir atklāta olimpiāde, tajā piedalās skolēni no dažādām valstīm. Pagājušajā gadā mēs pirmo reizi izmēģinājām, kas tas ir, un viena no mūsu komandām iekļuva finālā. Tās ir ļoti interesantas sacensības, lai gan tās stipri atšķiras no individuālajām sacensībām. Tai seko LIO Latvijas informātikas olimpiāde. Šogad LIO organizācijā notiek lielas pārmaiņas, proti, skolu un rajonu kārtas notiks citā vidē. Tāpēc es aicinu visus interesentus piedalīties divās treniņsacensībās, kuras plānots rīkot 17.novembrī no 10.00 līdz 15.00 un 21.novembrī no 16.00 līdz 21.00. Skolas posmu plānots rīkot laika periodā no 26.novembra līdz 2.decembrim. Tikpat uzstājīgi aicinu panākt savā skolā iespēju piedalīties šajās sacensībās, neņemot vērā tādas atrunas, kā kādēļ mums tas ir vajadzīgs, mūsu skolā jūs esat tikai divi vien, abi uzreiz arī iekļūsiet rajona sacensībās. Noteikti izmatojiet skolas posmu tādēļ, lai labāk apgūtu sistēmu un sagatavotos iespējamiem pārsteigumiem. Nedaudz precīzāk par LIO skolas un rajona posmu organizēšanu un par iespējamām izmaiņām noteikumos rakstīts http://vip.latnet.lv/lio/.

Atzīmēšu, ka visi LIO posmi šogad notiks neparasti agri: rajona posms jau 11. decembrī, valsts posms 7.-8. februārī. (Ups, piedodiet, tā ir oficiāla informācija, proti, kaut kāda tomēr ir... Taču tā tik tiešām ir visa oficiālā informācija par LIO organizēšanu šogad). Tas ir saistīts galvenokārt ar to, ka tikpat neparasti agri notiks arī BOI (Baltijas informātikas olimpiāde), un starptautiskā olimpiāde - IOI notiks Austrālijā no 6. līdz 13.jūlijam (http://www.ioi2013.org/). Ar to beigšu oficiālo olimpiāžu līniju (LIO-BOI-IOI). Pāriesim pie citām olimpiādēm, no kurām lielākā daļa ir neklātienes olimpiādes.

Tradicionāli skolēni (un ne tikai) no Latvijas aktīvi piedalās Horvātijas atklātajās informātikas sacensībās (COCI) - http://www.hsin.hr/coci/. Šajā sezonā notiks 6 on-line sacensības (20.10, 10.11, 15.12, 19.01, 16.02 09.03) un Horvātijas nacionālās olimpiādes noslēguma posms (tostarp arī internēta sacensības neklātienē) 2013.gada aprīlī.

Vēl vienas interesantas sacensības olimpiādes internētā no Sanktpēterburgas - http://neerc.ifmo.ru/school/io. Tiesa gan, līdz novembra beigām tur notiek tikai komandu olimpiādes. Tomēr, pirmkārt, komandu olimpiādi galu galā var risināt arī vienatnē, sanāk pat vēl labāk lielāka uzdevumu izvēle J, bet, otrkārt, sākot ar decembri notiks individuālo olimpiāžu cikls.

Ļoti veiksmīga, manuprāt, uzdevumu izlase dažreiz ir Maskavas atklātajā skolēnu olimpiādē http://olympiads.ru/zaoch/2012-13/index.shtml. Neklātienes posms parasti ilgst 2-3 mēnešus un sākas oktobra vidū. Patiesi jauks uzdevumu komplekts, pagājušajā gadā pat es neizturēju un piedalījos neklātienes posmā. Atzīmēšu, ka jēga braukt uz klātienes finālu ir tiem, kas taisās stāties Maskavas Fizikas-Tehnikas Institūtā (un iekļuva finālā, protams).

No on-line sacensībām, kuras darbojas pastāvīgi, es atzīmēšu divas. Pirmās acīmredzot vispopulārākās pasaulē, TopCoder. - http://community.topcoder.com/tc Visnepatīkamākais šajās sacensībās diezgan šaura valodu izvēle tikai C, C++, Java un VB.Net. Taču tur ir ne mazums interesantu rakstu, kas veltīti tam vai citam uzdevumam vai algoritmam. Otrās, projekts CodeForces http://codeforces.ru/ ., kurš ļoti strauji attīstās. Tām ir tikai 2,5 gadi, taču, šķiet, jau tagad tās ir populārākas par TopCoder bijušās PSRS teritorijā, Ķīnā, Indijā, Japānā, Ēģiptē, dažās citās Āzijas valstīs, daudzās Eiropas valstīs. Plusi plaša programmēšanas valodu izvēle, regulāras un diezgan bieži notiekošas sacensības. Operatīvi tiek publicēta īsa uzdevumu analīze, iespēja risināt uzdevumus pēc sacensībām (protams, tas netiek ņemts vērā reitingā). Ak, jā, pats galvenais, lielākoties samērā interesanta uzdevumu izlase. J

Protams, ir vēl ļoti daudz regulāru internēta konkursu un atklātu nacionālo sacensību, vienkārši uzskaitīšu dažus vispazīstamākos: USACO - http://www.usaco.org/ 5-7 sacensības sezonā, treniņa - mācību on-line resurss; CodeChef http://www.codechef.com/ - regulāras indiešu sacensības (2-3 sacensības mēnesī); UVa Online Judge - http://uva.onlinejudge.org/ - vienas no vecākajām regulārajām sacensībām, kuru bāze ir Valjadolidas Universitātē milzīgs uzdevumu arhīvs, ir arī daži mācību materiāli; Z-Trening http://z-trening.com/index.php - ne tik populāra vietne, taču man patīk. Nu, un visbeidzot Olimps! http://www.lio.lv/olimps/ - Latvijas uzdevumu serveris ar on-line testēšanu.

Apstāties tik tiešām ir grūti, taču ar to arī beigsim...