Kursu Darbs

kursi@progmeistars.lv

#24 2009. gada 25. decembris

Pulkveža Brieža 6-1,

tel. 26428902, 67336035, www.progmeistars.lvLaimīgu Jauno gadu!

 
 
 
 
 
 
 
 

Atveras gaidītie dāvanu maisi,

Bērniem līksmi pukstēt sāk sirds:

Pilna ar prieku top zeme un gaisi,

Ziemsvētku zvaigzne pār pasauli mirdz.

 

 Nikolajs Kalniņš

Par Ministru kabineta balvas piešķiršanu par sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs.

Starp apbalvotajiem nopelnīti ir mūsu absolventi, kursanti, kā arī pasniedzēji. Viņu uzvārdi ir pasvītroti. Lūk saīsināts raksts no pavēles.

1.6. Artūram Verzam LU, E.Kaļiņičenko pedagogam

1.17. Sergejam Meļņikam, SIA "Progmeistars" vecākajam pasniedzējam, O.Ošmjana pedagogam

1.20. Ivaram Attekam (junioram), pašnodarbinātajam, M.Frolova pedagogam

1.22. Andrejam Liepiņam, Rīgas Valsts 1.ģimn. skolotājam, N.Vilciņa pedagogam

 

Uzņemšanas noteikumi.

Apmaksa pār apmācību programmēšanai pirmā semestra grupās ir pazemināta pār 30%! Par apmācību sākuma un lietišķa nodaļas pirmā semestra grupās tagad jāmaksā 34Ls, bet pār apmācību pamatnodaļas pirmā semestra grupās - 59Ls.

Bez pārrunām tiek pieņemti skolēni uz lietišķo nodaļu.       Bez pārrunām sākumnodaļā un pamatnodaļā tiek pieņemti citu nodaļu kursanti, kuriem ir mūsu pasniedzēju rekomendācijas.      Bez pārrunām tiek pieņemti skolēni ar labām atzīmēm matemātikā un olimpiāžu godalgas ieguvēji. Reflektants uzrāda administrācijai diplomu vai liecība.

     Pēc pārrunas rezultātiem tiek pieņemti pārējie skolēni. Līdz 08.01.2010 reflektants vienojas ar administrāciju par pārrunas laiku.

8. janvārī no 16.00 līdz 19.00 un 9. janvārī no 11.00 līdz 13.00 kursu telpās (Rīga, Pulkvežu Brieža, 6-1) notiks pēdējas pārrunas. Lai Jūs pielaistu pie 8.-9. janvāra pārrunām, Jums vajadzētu piereģistrēties caur internētu vai pa telefoniem 67336035, 26428902.

.

Nenokavējiet!

Lietišķās, sākuma un pamata nodaļas kursantiem, kā arī skolniekiem, kuri uzņemti līdz 8. janvārim, jāsamaksā par kursiem un jāreģistrējas: pamatnodaļas speckursos līdz 11.01.2008., ieskaitot, uz pārējiem semestriem (I-V semestris) līdz 14.01.2008., ieskaitot. Pārējie, kas iestājušies saskaņā ar 9.janvāra rezultātiem, maksā un reģistrējas no 10. līdz 13. janvārim. Reģistrācijas piemērus var atrast www.progmeistars.lv  nodaļas Iestāšanās noteikumi beigās, kā arī mūsu vietnes galvenajā lapā ievietotajos sludinājumos Apmaksa un reģistrācija. Reģistrēties pēc samaksa vajag kursos vai pa e-mail pēc adreses kursi@progmeistars.lv .

Kursantu standarta kļūda veikta samaksa, bet nav reģistrācijas. Zvanām, noskaidrojam: Bet es gribu tāpat kā pagājušajā gadā. Atkārtojam vēlreiz: grupas katru gadu tiek pārformētas. Ir jāpiedāvā kursiem vairāki varianti. Protams, Jūs varat iekļaut arī iepriekšējo nodarbību laiku.

 

"Ugāle 2010".

Kopš 1996. gada brīnišķīga pasniedzēja Aivara Žogles vadībā, Ugālē notiek komandu sacensības informātikā un matemātikā KSIM. Pēc nosacījumiem, katra komanda, kura sastāv no trim dalībniekiem, saņem uzdevumu programmēšanā, matemātikā datora datu apkopē. Vispirms skolās un pie mums laikā no 11.01.2010 līdz 17.01.2010 notiks pusfināli, bet pēc tam fināls Ugālē.

Ja jūs vēlaties piedalīties KSIM Ugāle 2010 savas skolas komandas sastāvā, tad pievērsiet tam savu informātikas vai matemātikas skolotāja uzmanību. Ja jums neizdodas savākt komandu skolā vai arī jūs ļoti vēlaties piedalīties vienā komandā ar kādu no mūsu kursantiem, lai arī mācaties dažādās skolās, tad ir iespēja piedalīties zem Progmeistars karoga. Tādā gadījumā lūdzam pēc iespējas ātrāk informēt par savu vēlmi S. Meļņiku lai varētu mierīgi izveidot komandu.

 

 

Laimīgu jauno gadu un semestri!

Valdes Progmeistars priekšsēdētājs

  1. Kaņevskis

Dārgie kursantu vecāki, vecmammas un vectēvi, tantes un tēvoči. Vārdu sakot, visi tie, kuriem uztrauc savu pēcteču liktenis mūsu kursantu, tagadējo un nākošo. Šis raksts ir jums par mums. Bērniem līdz 18 gadiem arī nav aizliegts lasīt.

Sākšu ar neseno patīkamo notikumu. Decembrī, viena no lielākajām IT kompānijām palūdza mums dažus desmitus programmētāju darbam pie viņiem. Ņemat vēra, mums, nerunājot jau par dažiem desmitiem. Kāpēc tad mums? Viņi paši mums arī paskaidroja: viņiem ir vajadzīgi perspektīvi cilvēki starp pagājušo gadu absolventiem ir arī programmētāji -assi, un vadītāji, un arī zinātnieki un t.t.; gudri - stulbību izsitam ar pārbaudītām metodēm... pasniegšana, protams; ar fundamentālām zināšanām iemācam kā maz neliekas...; lai arī bez darba pieredzes, bet ātri adaptējošus mēs sakām savējiem; Ja pēc divām-trim nedēļām neapgūsi ko jaunu, tad .... . Tāds pieprasījums protams nav katru dienu, bet ar cerīgu periodiskumu. Dažus desmitus mēs nesavācam, kas varētu būt skaidrojams ar mūsējo labu izpirkšanu, bet noteikts pulks tika pie viņiem aizsūtīts, un radīja par mums priekšstatu: pats par sevi saprotams labvēlīgu. Kā tad varēja būt citādāk, ja..... Par to, kam ir jāseko pēc ja un par to, kāpēc pie mums nāk bērni, kuri netaisās kļūt par programmētājiem, es jau agrāk publicēju rakstus un tāpēc vienkārši pārrakstu tās publikācijas.

 


Mūsu audzēkņi, kas ir nomācījušies Progmeistars pamatnodaļā deviņus vai vairāk semestrus, vienmēr atrod darbu un pienācīgi nopelna. Darbu ir atraduši pat skolu absolventi, kaut arī mēs audzēkņiem iesakām doties uz universitāti.

      Tiesa, kļūt par programmētāju vēlas ne vairāk par pusi mūsu kursantiem: pārējai daļai ir savi plāni. Veiksmīgi apgūt programmēšanu cenšas arī tie, kas vēlas kļūt par inženieriem, plāno nodarboties ar medicīnu, jurisprudenci, ekonomiku, filoloģiju u.c. Lieta tāda, ka pēc savas būtības programmēšana ir optimāla plānošana, kura jebkurā formā iekļūst visās cilvēku nodarbošanās veidos. Pie tam smadzeņu uzspicēšanas līdzekļi programmēšanā ir visai efektīvi, rezultātu var pataustīt ar rokām, uzrakstīt un ieraudzīt, kā tas darbojas.

      Kas ir vajadzīgs, lai smadzeņu uzspicēšana gūtu sekmes? Pirmkārt, kursantam ir jābūt imūnam pret alerģiju, ko izraisa precīzas, loģiskas konstrukcijas izveidošana. Otrkārt, centība. Treškārt, disciplīna. Ne jau par noslēgtību iet runa lūk to gan nevajadzētu. Es drīzāk domāju par savstarpēju cieņu, korektumu.

      Mēs mācam pēc Progmeistars speciālistu sīki izstrādātas programmas. S. Meļņiks un L. Ļitvinskis sāka apmācīt skolēnus jau no pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem. Starp citu, datorkursi Progmeistars (kas tolaik saucās par Fortek), sāka savu darbību 1991. gadā. Arī pārējos pasniedzējus es sauktu par datorkursu vareniem ieročiem. Pārsvarā tie ir Progmeistars absolventi, kas ir izgājuši speciālu metodisko sagatavošanos. Tikai pašiem jaunākiem pasniedzējiem datorkursi ir pastāvīga darbavieta. Pārējie ir pieredzējušie paprogrammētāji, daži - jau vadošie speciālisti pazīstamās firmās un realizē tur nopietnus projektus. Viņi arī ir daudzu mūsu speckursu autori. Tāpēc mūsu kursanti iepazinās ar mūsdienu programmēšanas tendencēm. Kā saka : kaut ko mēs arī pieprotam. Mēs esam vairākkārt saņēmuši pateicību no Izglītības ministrijas.

      Mūsu audzēkņi mācās un ir mācījušies labākajās augstskolās dažādās specialitātēs Latvijā, ASV, Baltkrievijā, Itālijā, Izraēlā, Kanādā, Krievijā, Lielbritānijā, Vācijā, Zviedrijā (iespējams arī citur). Daži no viņiem ir arī aizstāvējuši savu doktora disertāciju.
      Latvijas olimpiādes mūsu kursanti vienmēr ir vieni no labākajiem. Viņi atved medaļas arī no starptautiskām olimpiādēm. Starp citu, Latvijas izlasi informātikā, kurā vienmēr ir datorkursu Progmeistars audzēkņi vai absolventi, trenē mūsu kursu vadošais pasniedzējs S. Meļņiks. Šogad visi Latvijas komandas pārstāvji dabūja medaļas visprestižiskajā starptautiskajā olimpiādē IOI2009: sudraba medaļa - E. Kaļiņičenko (mūsu audzēknis), bronzu dabūja M. Frolovs, O.Ošmjans (mūsu absolvents) un N. Vilciņš.

      Mēs visi pašlaik ļoti rūpīgi plānojam savu budžetu. Kursi attiecas pret to ar sapratni. Pirmkārt, pie mums notiek iestāšanās pārrunas, lai noskaidrotu, vai bērnam ir kādas dotības algoritmikā. Otrkārt, mēs sekojam līdzi un ziņojam vēcākiem par kursanta sekmēm un apmeklētību. Treškārt, kursos strādā bezmaksas pulciņi matemātikā un lektoriji informātikā. Ceturtkārt, mēs esam izlēmuši par pirmo semestri ņemt 70% samaksas, par parejiem-90%.

      No rudens līdz pavasarim nodarbības notiek ārpus skolas laika 1 reizi nedēļā, gan darbadienās, gan arī nedēļas nogalēs: 3 stundas vecākajā nodalījumā, 1,5 stundas jaunākajā. Apmācība ar internēta palīdzību notiek nedaudz citādākā režīmā. Uz programmēšanu pieņemam audzēkņus 6.-12. klasēm, bet lietišķa nodaļa - 5.-12. klases skolēnus. Uzņemšana notiek 3 reizes gadā: janvārī, maijā un septembrī. Kārtējā uzņemšana notiek līdz 11. septembrim.

      Par mums: www.progmeistars.lv. Pie mums: Rīga, Pulkveža Brieža iela 6-1, tel. 67336035, 26428902, e-pasts kursi@progmeistars.lv

Laimīgu Jauno gadu!

 

 

IOI2009

 

 

 

Šogad visi pārstāvji no Latvijas dabūja medaļas visprestižākā starptautiskā olimpiādē programmēšanā skolnieku vidū IOI 2009. Labākais rezultāts mūsu komandā bija datorkursu Progmeistars kursantam un pasniedzējam Eduardam Kaļiņičenko (Rīgas 71. vidusskola) sudraba medaļa. Pēc redakcijas lūguma Eduards atainoja šī patīkamā notikuma hroniku

(turpinājums, sākums #22,23)

 

 

Eduards Kaļiņičenko

12.08.2009 IOI 5. diena

Ātras brokastis, un atkal ceļš uz izstādes centru, policijas pavadībā. Aizgājām, pastāvējām pusstundu, un mūs ielaida iekšā. Vietas, uz kurām sēž dalībnieki, atkal tika mainītas, un ļoti viegli varēja gadīties sēdēt otrā zāles galā. Šoreiz visi atcerējās noteikumus, un pie datoriem nepieskārās. Pats rakstības process nedaudz atšķīrās no pirmās dienas arī 4 uzdevumi, arī viena no tām uz 20 minūtēm. Kā jau pirmoreiz, arī šoreiz es izlaidīšu uzdevumu aprakstīšanu, to pašu iemeslu dēļ.

Tomēr es aprakstīšu ko citu. Piemēram, aploksnes, kurās atrodas viss ar sacensības daļu saistītais. No vienas puses, aploksnes kā jau parastas aploksnes, bet no otras puses tās ir diezgan biezas dēļ tā, kas tur atrodas. Pirmkārt, tie ir teksti ar uzdevumiem. Turklāt ne tikai angļu valodā. Delegāciju līderi pārtulko tekstus naktī pirms sacensībām, tāpēc arī parādās uzdevumu nosacījumi latviski. Tā, kā vienmēr ir iespēja paprasīt tulkojumu citiem līderiem, parādās arī variants krievu valodā. Kas vēl? Dažas lapas ar tehnisko informāciju, veidlapas protestu iesniegšanai. Un, protams, vēl tīras lapas melnrakstiem. Tā arī sanāk tāda lielizmēra aploksnite.

Atkal 5 stundas un viss pabeigts. Var jau vairs neuztraukties, jo visa sacensību daļa ir beigusies. Visa sezona ir beigusies, nekas nav atkarīgs no tevis. Lai gan nē, vēl var paspēt iesniegt protestu, bet kas tāds notiek reti. Un, protams, visa pirmās dienas programma atkārtojas kļūdu un pareizu atbilžu noskaidrošana, sāncenšu sajūtas u.c. Lai gan šoreiz tika sarīkota neliela fotosesija visas komandas, alfabēta kārtībā, fotografēja 2 variantos: ar līderiem un bez viņiem. Vēlāk viss tika pārnests uz citu viesnīcu to, kurā mitinājās līderi, jo tieši tur arī vajadzēja tikt nosauktiem rezultātiem kuru katru brīdi. Neliela gaidīšana, un lūk jau izsniedz ilgi gaidītās lapiņas. Izklāšu 2 dienu kopējo rezultātu (no 800 punktiem): man ir 526 punkti, Mārtiņam 472, Oļegam 452 un Normundam 431. Rezultāti ir diezgan labi, un jau pēc nojausmas likās, ka ir lielas izredzes aizvest uz mājām 4 medaļas. Atkal aptaujas, un jau pēc stundas tika iezīmēta aptuvenā aina. Tomēr ir skaidrs, ka fināla sarakstā augstāk par tevi parādīsies vēl daudzi cilvēki, neskatoties uz to, ka visas (vai gandrīz visas) lielās informātikas un olimpiādes ziņā valstis tika aptaujātas.

Vakarā nebija pilnīgi nekas ieplānots, tāpēc mēs ar Normundu viesnīcā atklājām biljardu. Pie tam vēl, tas bija lētāk nekā gandrīz jebkurš cits Rīgā. Jā, pieczvaigžņu viesnīcā. Jā, gandrīz pilsētas centrā. Es, maigi izsakoties, biju pārsteigts. Lai kas arī tur būtu, mēs tur satikām ungārus, kurus, pāris ar pāri spēlējot, uzvarējām. Bet viņi pilnīgi atkopās galda futbolā. Jebkurā gadījumā, rīt bija jāceļas ļoti agri, ap 6-7, tā kā vēl bija paredzēta pārbraukšana pie Melnās jūras.

 

( turpinājums seko)