Kursu Darbs

kursi@progmeistars.lv

#31 2011. gada 18. februāris

Pulkveža Brieža 6-1,

tel. 26428902, 67336035, www.progmeistars.lv 


KSIM Ugāle2011

Kopš 1996. gada Ugālē, Aivara Žoglas un Mārtiņa Opmaņa vadībā, notiek komandu sacensības informātikā un matemātikā KSIM. Pēc nolikumā, katra komanda, kas sastāv no trim dalībniekiem, saņem uzdevumus programmēšanā, matemātikā un datu datorapstrādē. Pusfināla piedalījās 60 komandas no visas Latvijas. Uz finālu sacīkstēm tiks uzaicinātas 12 komandas. Kādi tieši, tiks izziņots 1.martā. Tomēr, spriežot pēc rezultātu tabulas, no mums finālā tiks divas komandas: Progmeistars_DES (otrā vieta) Progmeistars_LAN (astotā vieta).

Progmeistars_DES Deniss Dmitrijevs no 12.kl./34.vsk, Eduards Kalņičenko no 12.kl./71.vsk, Staņislavs Beguns no 11.kl./R.1.v.ģ.

Progmeistars_LAN Luka Ivanovskis no 9.kl./ Zoļ.ģ, Aleksejs Popovs no 7.kl./10.vsk!!!, Ņikita Larka no 10.kl./88.vsk.

 Novēlēsim visām komandām panākumus!

 

Pulciņi un semināri.

Sporta programmēšanas pulciņa nodarbības notiek pirmdienas, no 17:00.

6.-7. klašu matemātikas pulciņš strādā pa piektdienām no 16:10. Nodarbības tematika ir saistīta no olimpiāžu līmeņa uzdevumiem.

8.-10. klašu matemātikas pulciņš strādā pa trēšdienām no 15:30. Nodarbības tematika ir saistīta no olimpiāžu līmeņa uzdevumiem.

8.-12. klašu attīstošais matemātiskais seminārs strādā otrdienās no 16:15, sākot ar 1.martu.

     Par nodarbībām maksāt nevajag. Pierakstīties: tel. 67336035 67336035, 26428902, kursi@progmeistars.lv Griežaties pie administrācijas.

 

Saraksts ir sastādīts, bet ...

A. Kaņevskis

24. un 25. janvārī mēs publicējām jauno sarakstu. Diemžēl, kārtējo reizi nācās atkārtoti paskaidrot kursantiem un viņu vecākiem saraksta sastādīšanas noteikumus.

Ja skolās saraksts mainās kardināli mācību gada sākumā, tad pie mums katru semestri. Tas nozīmē, ka visas grupas tiek pārkomplektētas: gandrīz noteikti mainās sastāvs, pasniedzējs, laiks, telpa. Tiem, kuri mācās speckursos tas ir īpaši raksturīgs: šajā semestrī Jānis un Otto mācījās OOP, bet vēlāk Jānis vēlējās Python, bet Otto C++. Daudzi, dažādu iemeslu dēļ paši lūdz mainīt nodarbību laiku. .

Ilgi pirms samaksas beigām un reģistrācijas, mēs izziņojam ziņās un kolonā Aktuāli par šo svarīgo kampaņu. Stingri iesākam, kaut reti, kaut reizi nedēļā internētā vērot mūs. Tad jau mēs neizdzirdēsim, ak, es aizmirsu; ak es aizmirsu; ak, es visa tāda pretrunīga.

Pirmais punkts. Katram kursantam norādītajā termiņā ir jāsamaksā par apmācībām. Visiem laikus tiek izdotas kvītis, kurās tiek norādītas summa apmaksai ar iekļautu parādu vai pārmaksu.

 Otrais punkts. Kursantam ir no jauna jānorāda viņam piemērotās dienas un laiki nodarbībām. Šī iesnieguma paraugu mēs vienmēr ievietojam ziņās un dodam hipersaiti uz to nodaļā Aktuāli. Pēdējo reizi tas bija:

http://www.progmeistars.lv/index.php?lang=lv&act=viewnews&id=97

Atgādinām, ka otro punktu var izpildīt atsūtot vēstuli uz mūsu kursu adresi, piemēram, ar šādu saturu

Jānis Bērziņš, pers. kods 260489-12345.

Vislabāk otrdienās (labāk 17.30). Der arī sestdienās, bet pirmajā pusē ne vēlāk par 12.00. Sliktākajā gadījumā, trešdiena. Trešdien var ne agrāk kā 17.30.

Otrais veids ir atnākt pie mums un izklāstīt sekretārei savas vēlmes. 

Trešo, eksotisko paņēmienu izgudroja paši kursanti. Viņi raksta savas vēlmes kopā ar iestājējiem nodaļā reflektantiem > reflektantu reģistrācija > .

Tagad par ceturto veidu, drīzāk, antiveidu pa telefonu. Visticamāk Jūs izdzirdēsiet, ka vajag izmantot pirmos divus paņēmienus. Tādēļ, ka mēs nevarēsim pierādīt, ka Jūs teicāt pirmdienu, bet ne otrdienu, ka pēc 17.00, bet ne pēc 16.00, ka mēs neesam pierakstījuši vēlamo pasniedzēja acu krāsu u.t.t.

Pie pirmā punkta par samaksu. Ja nav samaksāts norādītajā termiņā, bet ir iesniegums, mums tas vienalga nozīmē, ka cilvēks var neierasties mācīties. Tādi ir mūsu noteikumi, kuri balstās uz ilgo gadu pieredzi: mums ir bijuši gadījumi, kad mēs uz savu atbildību un risku iekļāvām nesamaksājušo kursantu sarakstā, bet viņš atteicās turpināt apmācības. Iesniegumus kā es maksāšu, tikai pēc tam, kad tiks sastādīti saraksti mēs uzklausīsim, bet rīkosimies saskaņā ar mūsu noteikumiem..

Tomēr, dažas problēmas sakarā ar samaksu var atrisināt. Vajag tikai laicīgi piezvanīt un sarunāt par samaksu termiņu, par iespējām maksāt vairākās daļās, par atlaidi. Mēs cenšamies ar vecākiem rast saprātīgu kompromisu. Jo centīgāk kursants pie mums mācās, jo vairāk variantu priekš abpusēji izdevīga risinājuma.

Pie otrā punkta par iesniegumu. Uzreiz vēlos atzīmēt, sūtiet pēc iespējas vairāk variantu. Pie tam, norādiet kura diena ir vislabākā, kura sliktāka, kāds laiks nodarbību sākumam šajās dienās ir labāks, kāds pieļaujamais, kādu speckursu jūs visvairāk vēlētos dzirdēt, kuru tikai gadījumā ja pirmo nevar. Mēs vienmēr cenšamies sniegt vislabāko variantu, bet dažreiz strādā tikai rezerves.

Kā tiek sastādīts saraksts. Norādītajā termiņā tiek savākti visu kursantu iesniegumi. Tie tiek apkopoti un tiek noskaidrots aptuveni cik katra semestra grupu var tikt izveidotas, kādas ir mīļākās dienas vairumam. Pie tam, lai kursi strādātu bez zaudējumiem, vidējais kursantu skaits nevar nolaisties zem noteikta līmeņa, t.i. mēs nevaram izveidot daudzas nelielas grupas. Šeit dažreiz arī rodas alternatīva: piekrist piedāvātajām grupām vai saņemt no mums samaksāto naudu. Starp citu, jo lielākas atlaides par apmācībām, jo vairāk jābūt kursantu grupā.

Pieņemsim, ka mēs izveidojām grupu un devām to, ko kursants lūdza, bet viņam izmainījās apstākļi. Ja nav viņam pieņemamu citu grupu vai tur nav vietas, tad mums ir tiesības nemainīt viņām izveidoto grupu. Tiesa, fors mažora gadījumā, ko mēs nevienam skolēnam nenovēlam, nauda tiek atgriezta. Ko var ievietot iesniegumā papildus? Daudz ko. Vēlos obligāti mācīties ar Krūmiņu, Bērziņu un Kārkliņu vienā grupā; vēlos nokļūt pie N. pasniedzēja NN; nevēlos būt grupā ar Krūmiņu, Bērziņu un Kārkliņu; tikai ne pie pasniedzēja NN. Gan pozitīvos, gan negatīvos papildinājumus cenšamies ņemt vērā. Starp citu, noslēpums par negatīvajiem iesniegumiem tiek stingri glabāta slepenībā.

Kā jūs saprotiet, pastāv daudzas kombinācijas samaksa-iesniegums savienojumā: samaksāja un parādījās laikā; nesamaksāja un iesniedza iesniegumu; samaksāja un neiesniedza iesniegumu; samaksāja un iesniedza vienveidīgu iesniegumu....; nesamaksāja un neizveidoja iesniegumu.

Ar situāciju, kad kursants parādās, bet nesamaksā mēs tiekam galā augstāk minētajā veidā. Bet ja kursants ir samaksājis, bet nav iesniedzis laikā iesniegumu, tad mēs rīkojamies ... dažādi. Jauniņajam piezvanīsim un pajautāsim: Kāpēc? Kad?. Vecajiem mēs neuzskatām par pienākumu zvanīt un prasīt: Ko Jūs vēlētos?. Bez iesnieguma mēs varam uzskatīt, ka kursantam ir ērti jebkuri varianti.

Cienījamie kursanti, vecāki, vecmammas un vectēvi. Godīgi sakot, lielākā daļa no jums attiecas ar sapratni pret šo sarežģīto un atbildīgo darbu saraksta izveidošanu. Un mums tas ir patīkami. Un ja mums ir patīkami, tad mēs sastādām sarakstu tā, lai arī jums ir patīkami.

 

Digitpen.

http://www.digitpen.ru/ustroistva/digitpen1.htm

Pildspalvas režīms. Galvenā šīs ierīces atšķirība no pastāvošajām grafisku attēlu datora ievadīšanas sistēmām ir tā, ka zīmēšanas vai rakstīšanas process ir pilnīgi dabisks, t. i. lietotājs raksta vai zīmē ar ārēji parastu lodītes pildspalvu uz parastas papīra lapas un precīza attēlotā attēla kopija parādās uz datora ekrāna.

Salīdzināsim ar citām ierīcēm. Ar peli zīmēt un rakstīt var, bet ir neērti. Vairāk piemēroti zīmēšanai ir grafiskās planšetes. Bet zīmēt uz planšetes un rezultātā kontrolēt uz datora ekrāna parastam lietotājam ir neērti. DigiPen saglabā visus jūsu rakstītos darbus kad nav PC vai Notebook. Tiešsaites režīmā DigiPen pārnes uz PC visu ko Jūs rakstāt. Zīmēšanai ir derīga gandrīz visa lapas virsma izņemot augšā esošās vietas. Vienu reizi pārnesot informāciju uz esošo programmas nodrošinājumu note manager (rakstu menedžeris) jūs varat dublēt rokrakstu un atkārtoti izmantot papīru.

Tālāk ar My Script (komplektā ar ierīci) programmas palīdzību Jūsu raksti var tikt konvertēti rediģēšanai pieejamā drukāšanas tekstam. Tālāk raksti var tikt tālāk pārnesti uz MS Word vai MS Outlook vai kopēti jebkurā pielikumā. Programma My Script spēj atcerēties Jūsu rakstības stilu. Un turpmāk, ātrāk un precīzāk to saprast pateicoties tam, ko veido jūsu rokraksta uzstādījumi.

Peles režīms. Kad ierīce ir pieslēgta pie PC, peles režīma izmantošana paātrina visu rakstu saglabāšanas procesu tā kā Jūs varat brīvi un bez liekas piepūles pārslēgties no pildspalvas uz peles režīmu un otrādi.

Ja jums ir uzstādīta Windows Vista, jūs varat izmantot papildus funkcijas programmas rakstu teksta ciparošana, iekļaujot MS Office, kur jūs varat uzreiz rakstīt ar roku tādās ofisa programmās, kā MS Word un Windows Journal. Peles režīms pārvērš DigitPen pelē ar divu funkcionālu taustiņu režīmu. Peles režīmā jūs varat rakstīt pa tiešo Windows Journal un Tablet PC, MS OneNote, MSN Messenger, MS Outlook, MS Powerpoint, Skype, Adobe Photoshop, CorelDraw

Papildus iespējas.

Note Taker programma. Programma Note Taker ir paredzēta zīmējumu un tekstu, kuri ir attēla veidā, izveidošanai, uzglabāšanai un rediģēšanai. Programma ļauj ne tikai veidot vai rediģēt zīmējumus un tekstus, bet arī glabāt tos pietiekami ērtās bāzēs, nošķiroti kategorijās. Ir iespēja eksportēt iegūto attēlo JPEG formātā, pie tam ir iespējams to izdarīt, kā vienkārša faila saglabāšanu turpmākai izmantošanai, kā arī automātiska tā nosūtīšana lokālā tīklā, pa e-pastu vai ICQ citam lietotājam.

Annotator programma. Programma Annotator ir Microsof Office 2003/2007 paplašinājums. Tā ļauj izveidot zīmējumus, neatkarīgi no esošajām programmām. Programmās Word, Excel un Powerpoint var veidot piezīmes vai komentārus uz dokumentiem, nesabojājot struktūru. Kā arī veidot ciparu parakstu uz dokumenta un aizsūtīt to pa e-pastu.

Ar ko izdevīgs:

         Fiksē un atceras rokrakstu, parakstus, shēmas un skices.

         Taupa jūsu laiku, konvertējot rokrakstu tekstu uz drukājamo tekstu

         Konvertē un atpazīt teksti, kuri ir uzrakstīti 15 valodās.

         Pārnes datus un kopē uz MS Word un citām programmām.

         Ir funkcija planšetu PC Windows Vista sistēmā.

         Ātrā ziņu un roku skiču uzrakstīšana un nosūtīšana ar MSN Messenger vai e-pastu.

         Var uzstādīt atgādinājumus konkrētiem rakstiem.

         Spēj saglabāt 50 pilnas rokrakstu tekstu A4 formāta lapas

         Savienojams ar Windows XP vai Vista, Skype, MSN Messenger.

         Saglabā rakstus Note Manager programmā, kura iet klāt kopā ar ierīci.

         Ir iebūvēta programma saziņai iekšējā tīklā.

         Strādā tiešsaites režīmā caur internētu ar modema savienojumu.

         Zemas sistēmas prasības priekš PC.