Kursu Darbs

kursi@progmeistars.lv

#40 2012. gada 25. jūnijs

Pulkveža Brieža 6-1,

tel. 26428902, 67336035, www.progmeistars.lv 


Kurš sasniedz panākumus?

Atbilde ir banāla, bet pārbaudīta uz tūkstošiem kursantu: tie kuri mācās priekš sevis ar interesi, bet ne pēc sponsora pieprasījuma, kuri ar visiem spēkiem strādā kursos un mājās  Nu, bet īpašas spējas? Spējas tas protams ir labi. Tikai mēs kursu 20 gadu pastāvēšanas laikā esam daudz pieredzējuši: gan kā spējīgs sliņķis neko nesasniedz, gan kā regulārs darbs ar sevi ļauj kursantam ar vidējām skolas sekmēm apgūt mūsu programmu.

 

Iestāšanās kursos.

 Bez pārrunām pieņemam: skolēnus, sākot ar 5. klasi lietišķā nodaļā; uz programmēšanas sākumnodaļu un programmēšanas pamatnodaļu - kursantus, kuri ir ieguvuši pasniedzēju rekomendācijas, olimpiāžu laureātus un skolēnus ar labām sekmēm matemātikā (ir jāuzrāda administrācijai diploms vai liecība) . 

Pārējie skolēni tiek pieņemti vai pēc pārrunām vai pēc iepazīstinošas nodarbībām programmēšanā. Tādiem ir jāsarunā ar administrāciju pa tel. 67336035, 26428902.

 Pirmajiem semestriem atlaide 20%!

 

 

Mūsējiem 18.vieta ACM-ICPC2012!

http://icpc.baylor.edu/, http://snarknews.info/

http://www.df.lu.lv/zinas/t/11862/

 

Ik gadu datoru pasaulē ļoti ietekmīga organizācija Association for Computer Machinery (ACM) rīko Starptautisko studentu komandu programmēšanas olimpiādi ACM - ICPC. Sacensību sponsori pēdējos gados bija uzņēmumi IBM un Microsoft.

Šogad no 14. līdz 18.maijam ACM - ICPC olimpiādi uzņēma Varšavas universitāte. Šīs sacensības ir tik prestižas, ka tās, ja ne tieši, tad pastarpināti ietekmē universitāšu reitingu. Kaut vai tikai iekļūšana finālā, bet šogad tas nozīmēja būt 112 no 8500 labāko studentu komandu no 85 valstu 2219 universitātēm vidū, jau ir liels panākums.

ACM olimpiāde komandas sacensības. Katras komandas sastāvā ir trīs dalībnieki un tai var būt ne vairāk kā viens rezerves dalībnieks. Ņemot vērā to, ka katras komandas rīcībā ir tikai viens dators, priekšplānā izvirzās efektīvas un saliedētas komandas darba iemaņas.

Atlase uz finālsacensībām tiek veikta pēc vairāku līmeņu shēmas. Latvijas komandas sacenšas Eiropas Ziemeļaustrumu reģionā (NEERC). Šajā olimpiādē darbojas kvotēšanas sistēma. Pusfinālā var iekļūt ne vairāk kā 2 komandas no vienas universitātes. Finālā tikai 1 komanda var pārstāvēt savu mācību iestādi.

26.oktobrī ceturtdaļfinālā Minskā startēja 5 Latvijas Universitātes komandas. Tās ieguva 2., 9., 15., 21. un 26. vietu 53 komandu vidū. Pusfinālā iekļuva 12 komandas. To vidū 2 komandas no Latvijas. NEERC pusfināls tika rīkots 27.novembrī Sanktpēterburgā, Barnaulā, Taškentā un Tbilisi. Pēc mūsu aprēķiniem piedalījās 207 dalībnieki. Latvijas komandas ieņēma 22. un 44. vietu. Arī cienījams rezultāts. Finālā iekļuva pirmās 16 komandas. Pēc kvotēšanas pielietošanas mūsu komanda kļuva par laimīgo 13. un iekļuva finālā. Pirmo reizi Latvijas komandu piedalīšanās ACM-ICPC vēsturē! Finālā visvairāk komandu bija no ASV, Ķīnas un Krievijas.

Finālā mūsu dalībnieki sasniedza lielisku rezultātu: mūsu trijnieks kopā ar 17 citām komandām sadalīja 18. līdz 35. vietu! Atkārtoju vēlreiz, kopumā finālā sacentās 112 komandas. Labāku rezultātu par mūsu komandu no Eiropas Savienības universitāšu komandām uzrādīja tikai saimnieki studenti no Varšavas universitātes. Vēl divas Eiropas Savienības komandas (abas poļu) uzrādīja tikpat labu rezultātu, kā mūsu komanda, sadalot 18.vietu kopā ar Latvijas Universitāti.

 

Komanda Unusual no Latvijas Universitātes ACM-ICPC2012 finālisti. No kreisās uz labo pusi:

Jevgenijs Vihrovs 3. kurss, datorikas f.,

Eduards Kaļiņčenko - 1. kurss, datorikas f.,

NormundsVilciņš - 2. kurss, fiz.- mat. f.

 

Fotogrāfijā mūsu komanda. Tie, bez šaubām ir ļoti apdāvināti jaunieši. Kad viņi bija skolēni, visi trīs veiksmīgi piedalījās Latvijas matemātikas izlasē. Bet divi no viņiem ir rūdīti starptautisko skolēnu programmēšanas olimpiāžu cīnītāji: E. Kaļiņičenko zelts 2011.gadā, bet agrāk 2 sudraba medaļas, bronza; N.Vilciņš sudrabs, bronza.

Bez centīga darba rezultātus sasniegt nav iespējams. Kā arī bez labas, saliedētas treneru komandas. Vadošais Progmeistars kursu pasniedzējs Sergejs Meļņiks, kurš ir arī viens no mūsu programmētāju izlases treneriem, bez šaubām ir pasaules klases speciālists. Viņa skolnieks Eduards bija mūsu audzēknis no 2004. līdz 2011.gadam, bet kopš 2008. gada viņš ir kursu pasniedzējs. Arī Normunds pirms olimpiādēm trenējās pie Meļņika. Un divi citi treneri Latvijas Universitātes profesors Guntis Arnicāns un doktorands Rihards Opmanis paveica milzīgu darbu, lai komanda unusual tiktu labi sagatavota sacensībām.

Komandu atbalstīja: A/S Exigen Services Latvia, SIA Datakom un Roberts Blūmbergs Latvijas goda konsuls Illinoisas štatā.

Uzvarēja komanda no Sanktpēterburgas informācijas tehnoloģiju, mehānikas un optikas valsts universitātes. Sanktpēterburgas informācijas tehnoloģiju, mehānikas un optikas valsts universitāte ceturto reizi kļūst par ICPC čempionu. Agrāk komandai Andreja Stankeviča vadībā izdevās iegūt galveno programmēšanas olimpiādes balvu 2004., 2008. un 2009.gadā. Otro vietu un zeltu ieguva Varšavas universitāte. Trešo vietu un arī zelta medaļu saņēma programmētāji no Maskavas fizikas-tehniskā institūta.

Mūsu komandas, kas parādīja lielisku sniegumu šādu smagsvaru kompanijā, veiksme ir neapšaubāma. Apsveicam puišus un viņu trenerus, organizācijas un visas personas, kas veicināja šo veiksmi!

 

 

BOI2012

http://www.boi2012.lv/

 

No 3. līdz 7.maijam Ventspilī notika 18. Baltijas informātikas olimpiāde BOI2012. Baltiādē piedalījās 60 studējošie no Vācijas, Dānijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Zviedrijas un Igaunijas. Olimpiādes atklāšanas laikā tika nolasīts apsveikums no Latvijas Prezidenta.

Saskaņā ar sacensību BOI2012 organizatora tiesībām Latviju pārstāvēja divas komandas. Tās tika izveidotas pēc republikas olimpiādes LIO2012 rezultātiem. Pirmās komandas sastāvā bija skolēni, kas ieņēma 1.-3.vietu katrā vecuma grupā, bet otrajā komandā tie, kas ieņēma 4.-6.vietu. Kursīvā ir norādīti Progmeistars audzēkņi.

Latvia I

Valdis

Dravnieks

Saldus 2. vsk, 11. kl.

Olafs

Eglājs

Saldus ģimnāzija, 10. kl.

Luka

Ivanovskis

Rīgas Zolitūdes ģimn., 10. kl.

Nikita

Larka

Rīgas 88. vsk, 11. kl.

Aleksejs

Popovs

Rīgas 10. vsk, 8. kl.

Ojārs Vilmārs

Ratnieks

Siguldas Valsts ģimn. 11. kl.

 

Latvia II

Deins

Egle

Druvas vsk 10. kl.

Konstantins

Franckevičs

Daugavpils Krievu vsk-licejs 11. kl.

Ivans

Gorbunovs

Rīgas 96. vsk 9. kl.

Pēteris

Pakalns

Cēsu Valsts ģimn. 9. kl.

Marks

Zeļdes

Daugavpils Krievu vsk-licejs 12. kl.

Kristaps

Znotiņš

Preiļu Valsts ģimn. 12. kl.

 

Četras no piecām zelta medaļām ieguva dalībnieki no Polijas un vienu zelta medaļu Zviedrijas skolēns. Veiksmīgi startēja arī mūsu kaimiņi no Lietuvas. Viņiem divas sudraba un četras bronzas medaļas. Mūsējie arī nepalika bez medaļām: A.Popovs ieguva sudraba medaļu, N.Larka un M.Zeļdes - bronzas medaļas. Apsveicam uzvarētājus!

 

 

 

 

KSIM2012

http://ww.uvsk.lv/portal/index.php?option=com_content&view=category&id=83&Itemid=118

2012

Kopš 1996.gada Ugāle visu nozīmīgo informātikas sacensību Latvijā organizatora Mārtiņa Opmaņa, pazīstamu pasniedzēju Aivara Žoglas un Gunta Mačtama vadībā tiek rīkotas komandu sacensības informātikā un matemātikā KSIM.

Pēc nolikuma katra komanda trīs cilvēku sastāvā saņem programmēšanas, matemātikas un datu datorapstrādes uzdevumus. Fināls norisinājās Ugālē 12.maijā. Šogad pusfinālā startēja 58 komandas no 13 mācību iestādēm un divas komandas no Progmeistara. Finālā iekļuva 10 labākās komandas, kā arī labākā komanda no Ventspils un labākā no Ugāles. Abas mūsu komandas kļuva par finālistēm. Tā ir komanda LAN: Luka Ivanovskis no 10.kl./ Zoļ.ģ, Aleksejs Popovs no 8.kl. /10.vsk., Ņikita Larka no 11.kl./88.vsk. Otrās pusfināla komandas sastāvā bija Andrejs Sautins 11.kl./10.vsk., Deniss Celuiko 10.kl./1.ģimn., Mihails Smolins 10.kl./1.ģimn. Finālā Smolinu nomainīja Igors Kasevičs 11.kl./34.vsk.

Pagājušajā gadā LAN komanda ieņēma septīto vietu, bet šogad ar nozīmīgu atraušanos pirmo! Malači!!! Mūsu otrā komanda ieguva pagājušā gada 7.vietu. Likumsakarības sākums? Visi rezultāti dilstošā secībā izskatās šādi:

1.                  Progmeistars LAN

2.                  Daugavpils Krievu vidusskola-licejs

3.                  Rīgas Valsts 1. ģimnāzija

4.                  Siguldas Valsts ģimnāzija

5.                  Preiļu Valsts ģimnāzija

6.                  Daugavpils Krievu vidusskola-licejs 2

7.                                                                  Progmeistars CCC

8.                  Ventspils 1. ģimnāzija

9.                  Rīgas 40.vidusskola 2

10.              Daugavpils Pilsētas Centra ģimnāzija

11.              Rīgas 40.vidusskola

12.              Ugāles vidusskola

 

Apsveicam visus fināla dalībniekus! Īpaša uzslava godalgoto trijniekam.