Kursu Darbs

kursi@progmeistars.lv

#52 2014. gada 28. marts

Pulkveža Brieža 6-1,

tel. 26428902, 67336035, www.progmeistars.lv



Iestāšanas kursos

Jaunu kursantu pieņemšana notiek līdz 14.maijam. Bez pārrunām tiek uzņemti:

                           lietišķajās nodaļās skolēni sākot ar 5.klasi;
                           programmēšanas sākuma un pamatnodaļās olimpiāžu godalgu ieguvēji un skolēni ar labām atzīmēm matemātikā (tas, kurš vēlas iestāties, uzrāda administrācijai diplomu vai liecību);
                           programmēšanas sākuma un pamatnodaļās citu nodaļu audzēkņi, kas saņēma pasniedzēju rekomendācijas.

Citi skolēni tiek uzņemti pēc pārrunu vai iepazīšanās programmēšanas nodarbību rezultātiem. Uz šīm nodarbībām tiek aicināti 6.-11.klašu skolēni (gan kursu audzēkņi, gan arī tie, kas nav kuru audzēkņi). Skolēni apmēram 1 stundu programmē robota pārvietošanos, bet pēc tam apmēram 15-20 minūtes risina atjautības uzdevumus.

Vairākas tādas nodarbības notiks sakot ar martu. Ir jāapmeklē viena no tām. Vienkārši sekojiet reklāmai mūsu mājas lapā. Uz šādām nodarbībām vienmēr ir iepriekš jāpierakstās. Lai to izdarītu, ir jāgriežas pie kursu administrācijas. Tālr.67336035, 26428902.

 

 

Ļoti noderīgi!

 

Audzēkņi un vecāki!

Lasiet mājas lapu zināšanu avotu!

Izmantojiet aktīvi izvēlnes sadaļu jautājumi un atbildes.

Sūtiet elektroniskās vēstules, zvaniet.

 

Mūsu vietnes galvenajā lappusē

http://www.progmeistars.lv/index.php?lang=lv

ir sleja ar nosaukumu Aktuāli. Ir vērts tajā ieskatīties riezi nedēļā.

Ja ir jautājumi par sarakstu, var vienkārši izvēlnē atrast sadaļu Saraksts un pēc tam izvēlēties nepieciešamo nodaļu. Sākumā tur tiek publicēti sludinājumi, kad vietnē tiks izlikts saraksts, bet vēlāk, norādītajā laikā, arī pats saraksts. Brīvlaikā pēc skolēnu lūgumiem saraksts var mainīties. Visas izmaiņas tiek publicētas ziņās. Slejā Aktuāli ir norādīta saite uz šīm ziņām.

Sadaļā. links, downloads, kursantu saiti  tiek publicētas saites uz avotiem, no kuriem var likumīgi lejupladēt dažus programmu produktus, kuri tiek lietoti kursos. Tur var arī paskatīties vietnes, kuras ir izveidojuši kursu audzēkņi semestra laikā. Mēs tās publicējam bez rediģēšanas tādas, kādas tās ir izveidojuši lietišķās nodaļas audzēkņi 5.-11.klašu skolēni. Šie darbi pārklāj praktiski visu spektru: sākot ar ļoti vienkāršām līdz pietiekami krutām.

Adreses, telefonu numuri, bankas rekvizīti kopš vietnes izveides brīža atrodas galvenās lappuses slejā Mūsu koordinātes.

Atceroties pazīstamo profesora Preobroženska frāzi no Bulgakova Suņa sirds, ar mierīgu sirdi sakām: Lasīt mūsu vietni nemaz nav kaitīgi veselībai. Bet, lai būtu labi informētiem pat ļoti noderīgi!

 

 

27. LIO

27-28.februārī Ogrē notika Latvijas 27. informātikas olimpiādes LIO

http://vip.latnet.lv/lio/

 

republikāniskais posms, kurā sacentās simtiem jauniešu. Šajā posmā piedalījās 77 skolēni: 8.-10.klašu audzēkņu grupā bija 38 dalībnieki. 11.-12.klašu audzēkņu grupā 39 skolnieki. Rezultāti ir atspoguļoti tabulā. Ieraksts Prg nozīmē - mūsējs kursants, absolvents vai sagatavošanas grupas olimpiādēm dalībnieks. Vispār tādu skolnieku jaunākajā grupā bija 11, bet vecākajā - 13.

Bez rīdziniekiem veiksmīgi uzstājās skolēni no Saldus un Cēsīm.

 

Jaunāka grupa, 8.-10. klases .

 

Aleksejs Popovs

Rīgas 1 ģim.

Prg

10

I

Ingus Jānis Pretkalniņš

Rīgas V. 1. ģim.

Prg

9

I

Varis Vecpuisis

Druvas vsk

 

10

II

Aleksandrs Zajakins

Rīgas 89. vsk

Prg

10

II

Ivans Jānis Binders

Rīgas V. 2. ģim.

Prg

10

II

Daniels Keziks

ISMA vsk Premjers

Prg

9

III

Raitis Rūsiņš Kriķis

R V. 1. ģim.

Prg

9

III

Emīls Melderis

R V. 1. ģim.

 

10

III

Niks Derums

Saldus 1. vsk

 

7

III

Leila Družiņina

R.Purvciema vsk

Prg

10

Atz.

Dmitrijs Redins

Daugavpils Krievu vidusskola - licejs

 

10

Atz.

Valts Rudzītis

Rīgas 84. vsk

 

10

Atz.

 

 

Vecāka grupa, 11.-12. klases.

Pēteris Pakalns

Cēsu V. ģim.

Prg

11

I

Aleksejs Zajakins

Rīgas 89. vsk

Prg

11

I

Kristaps Čivkulis

R V. 1. ģim.

Prg

11

II

Mihails Smoļins

R V. 1. ģim.

Prg

11

II

Vladislavs Kļevickis

R. 40. vsk.

Prg

12

II

Deniss Dunaveckis

Daugavpils 10. vsk

 

11

III

Deins Egle

Druvas vsk

 

12

III

Ivans Gorbunovs

R. 96. vsk.

 

11

III

Olafs Eglājs

Druvas vsk

 

12

III

Kārlis Mārtiņš Briedis

Siguldas V. ģim..

 

12

Atz.

Luka Ivanovskis

R. Zolitūdes ģim.

Prg

12

Atz.

Mairis Ķimenis

Mazsalacas vsk

 

12

Atz.

Ričards Dzenis

R. 60. vsk.

Prg

12

Atz.

 

 

Apsveicam uzvarētājus, viņu pasniedzējus un trenerus! Kā redzat, mūsējiem ir 4 zeltas medaļas, 4 sudraba medaļas, 2 bronzas medaļas un 3 atzinības raksti.

Visi LIO medaļu ieguvēji tiek uzaicināti piedalīties 27. un 28. februārī atlases kārtas sacensībās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā. Šo sacensību uzvarētāji iegūs tiesības pārstāvēt Latviju 26.-30. aprīlī Baltijas 20. informātikas olimpiādē Palangā (Lietuva).

 

KSIM Ugāle2014".

Kopš 1996. gada visu nozīmīgo informātikas sacensību Latvijā organizatora Mārtiņa Opmaņa, pazīstamu pasniedzēju Aivara Žoglas un Gunta Mačtama vadībā Ugālē notiek komandu sacensības informātikā un matemātikā KSIM.

Pusfināls jau ir pagājis, kurā piedalījās 70 komandas no visas Latvijas. Uz finālu sacīkstēm tiek uzaicinātas 12 komandas. No mums finālā nonāk 2 komandas:

 

LAM - Luka Ivanovskis no 12kl./Zoļ.ģ,, Aleksejs Popovs no 10 kl./ Rīgas V. 1. ģim, Mihails Smolins no 11. kl./R.V.1.ģimn.

DIR Daniels Keziks no 9. kl../ISMA vsk Premjers, Ivans Jānis Binders no 10. ./Rīgas V. 2. ģim., Ričards Dzenis no 12. kl./Rīgas 60.vsk.

 

Novēlēsim visām komandām panākumus!

 

 

VIII Atklātā skolēnu olimpiāde programmēšanā, 2013./14.mācību gads.

Šī olimpiāde notiek Maskavā. Lūk, tās mājas lapas adrese

https://olympiads.ru/moscow/index.shtml

 

Piedalīšanās olimpiādē ir bez maksas. Olimpiāde sākās 2013.gada 15.novembrī. Neklātienes posms ilga līdz 27. janvārim, tajā piedalījās visi, kas vēlējas. Parasti tie ir vairāki tūkstoši. Tika piedāvāts atrisināt 11 uzdevumus. 8.martā notika pēdējais posms, uz kuru tika ielūgti dalībnieki, kas uzrādīja augstus rezultātus neklātienes posmos.

Par katru uzdevumu maksimāli var saņemt 100 balles. Balles tiek piešķirtas atkarībā no izietajiem testiem. Galējā dalībnieka balle tiek noteikta kā baļļu summa, kas ir iegūtas pēdējā nodotajā katra uzdevuma risinājumā. Nodoto risinājumu skaits par katru uzdevumu netiek ņemts vērā un neietekmē galējo balli.

Pamatojoties uz gala ballēm žūrija nosaka atlases posma laureāta minimālo balli, katrai klasei atsevišķi. Dalībnieki, kas ir ieguvuši ne mazāk balles kā noteiktā minimālā laureāta balle šajā klasē, tiek pasludināti par atlases posma laureātiem un ielūgti uz noslēdzošo olimpiādes posmu.

Patīkami, ka uz šo posmu tika divi mūsu kursu audzēkņi un abi atgriežas ar medaļām. Zelta medaļu un absolūto septīto vietu izcīnīja Aleksejs Zajakins! Bronzas medaļu izcīnīja Mihails Smoļins. Malači!

 

Kursu absolventi par savu darbu.

 

Vladislavs Moisejenko mūsu kursu 2004. gada absolvents. Strādā Progmeistarā kā pasniedzējs no 2006. gada

 

 

Jau gadu es strādāju Latvijas uzņēmumā Ask.fm. Tas izstrādā vietni, kurai ir tāds pats nosaukums, ar vienkāršu un saprotamu interfeisu. Tas ir sociāls on-line jautājumu un atbilžu serviss: lietotāji var uzdot jautājumus un atbildēt uz tiem.

Es strādāju par web-programmētāju. Agrāk ar web-programmēšanu nenodarbojos, tāpēc priekš manis tas ir divkārši interesants projekts: es visu laiku uzzinu kaut ko jaunu. Liela projekta daļa ir uzrakstīta Ruby on Rails elastīgā un ērtā vietnes izstrādes sistēmā.

Mans uzdevums ir jaunu funkcionālu iespēju pievienošana vietnei un kļūdu labošana vietnes darbā. Tā kā vietnes popularitāte aizvien pieaug, tad līdz ar to ir jārisina infrastruktūras problēmas datu mērogošanā. Kad datu ir maz ar to var tikt galā viena datubāze uz viena servera: datus var viegli saņemt, viegli apstrādāt, tā kā tie glabājas vienā vietā. Taču, kad datu ir daudz, tos ir jāglabā uz simtiem serveriem. Tāpēc optimāla apstrāde un uzglabāšana kļūst par ne tik vienkāršu uzdevumu. Dažreiz nākas optimizēt koda sekcijas. Kad atnāk tūkstošiem pieprasījumu sekundē optimāls risinājums ir obligāts. Tā, ka mums nav garlaicīgu uzdevumu.

 

 

Zieds pie zieda.

 

 

 

 

 

 

Meklējat oriģinālo dāvanu? Laipni lūgti krāšņajā ziedu pasaulē, kurā katra ziedlapiņa ir firmas Artfloraldesigns meistaru roku darbs no japāņu polimērmāla Deco clay!

Ziedu izvēle nav atkarīga no gadalaika, to krāsa un forma paliks nemainīgie vismaz 30 gadu garumā. Ja Jūs vēlaties pārsteigt kādu, firma piegādā Jūsu izvēlēto ziedu kompozīciju visā Latvijas teritorijā vai ārpus tās.

http://www.artfloraldesigns.com/