Kursu Darbs

kursi@progmeistars.lv

#54 2014. gada 1. septembris

Pulkveža Brieža 6-1,

tel. 26428902, 67336035, www.progmeistars.lvIestāšanas kursos.

Bez pārrunām tiek uzņemti:

        lietišķajās nodaļās skolēni sākot ar 5.klasi;
        programmēšanas sākuma un pamatnodaļās olimpiāžu godalgu ieguvēji un skolēni ar teicamām atzīmēm matemātikā (tas, kurš vēlas iestāties, uzrāda administrācijai diplomu vai liecību);
        programmēšanas sākuma un pamatnodaļās citu nodaļu audzēkņi, kas saņēma pasniedzēju rekomendācijas.

Citi skolēni tiek uzņemti pēc pārrunu vai iepazīšanās programmēšanas nodarbību rezultātiem. Uz šīm nodarbībām tiek aicināti 6.-11.klašu skolēni (gan kursu audzēkņi, gan arī tie, kas nav kuru audzēkņi). Skolēni apmēram 1 stundu programmē robota pārvietošanos, bet pēc tam apmēram 15-20 minūtes risina atjautības uzdevumus.

Vairākas tādas nodarbības notiek visu gadu laikā. Ir jāapmeklē viena no tām. Vienkārši sekojiet reklāmai mūsu mājas lapā. Uz šādām nodarbībām vienmēr ir iepriekš jāpierakstās. Lai to izdarītu, ir jāgriežas pie kursu administrācijas. Tālr.67336035, 26428902.

 

Nenokavējiet!

Lietišķās, sākuma un pamatnodaļu kursu audzēkņiem ir jāapmaksā kursi un jāiesniedz pieteikums par vēlamo apmācību laiku rudenim: speckursu audzēkņiem līdz 09.09.2014. ieskaitot, bet pārējiem kursu audzēkņiem līdz 10.09.2014.

Pieteikumu paraugus var atrast interneta vietnes www.progmeistars.lv sadaļas iestāšanās noteikumi beigās, kā arī ar paziņojuma Apmaksa un pieteikumi rudens semestrim tiek pieņemti līdz 10.septembrim palīdzību mūsu interneta vietnes galvenajā lapā, slejā Aktuāli. Pieteikums jāiesniedz kursos vai pa e-pastu: kursi@progmeistars.lv.

 

 

 

Pieprasījums pēc mūsu kursu audzēkņiem ir noturīgi augsts.

Pieprasījumu pieteikumu skaits pēc mūsu kursu absolventiem no uzņēmumu puses pieaug. Darba devēji vēlas iegūt darbinieku ar darba pieredzi, taču mēs vienmēr dzirdam: Ar jūsu ieteikumu paņemsim arī iesācēju. Mums ir skaidrs, kāpēc: mūsu kursu beidzējam ir fundamentālas zināšanas programmēšanā un viņš prot ātri apgūt jaunu materiālu. Taču studentam, kurš sāka strādāt pat uz nepilnu slodzi, ir svarīgi prasmīgi saplānot savu laiku, lai nepamestu mācības universitātē. Ir jārēķinās ar to, ka, visdrīzāk, nāksies strādāt ne mazāk kā 70% no pilnas slodzes. Tāpēc daži mūsu kursu absolventi dod priekšroku darbam uz pilnu slodzi un mācībām vakara nodaļā. Toties cilvēks iegūst ļoti vērtīgu darba pieredzi.

Dažreiz vakances parādās arī mūsu kursos: uz pasniedzēja darbu vai programmēšanas nodaļā. Es domāju, ka tas ieinteresēs pat vecāko klašu skolēnus. Pamatā mēs paši nosakām audzēkņus, kas var strādāt uzņēmumos vai kļūt par mūsu kolēģiem. Taču, arī jūs, cienījamie kursu audzēkņi, izrādiet iniciatīvu. Mēs esam gatavi un ieinteresēti apspriest katru konkrētu pieteikumu. Obligāti griezieties pie mums!

 

 

Trīs sudrabi!

http://www.ioi2014.org/
      http://stats.ioinformatics.org/olympiads/2014
      http://ioi2014.snarknews.info 


No 13.līdz 20.jūlijam Taipejā (Taivāna), notika skolēniem vissvarīgākā 26. Starptautiskā informātikas olimpiāde IOI2014. Sacensībās piedalījās 311 skolēni no 81 valsts. Labākie rezultāti tika atzīmēti ar 32 zelta, 52 sudraba un 69 bronzas medaļām.

Latvijas izlase sastāvēja no štata dalībnieku skaita, proti, no 4 cilvēkiem tas ir 89.Rīgas vidusskolas 11.klases skolēns Aleksejs Zajakins, 1.Rīgas valsts ģimnāzijas 10.klases skolēns Aleksejs Popovs, 1.Rīgas valsts ģimnāzijas 11.klases skolēns Kristaps Čivkulis un 1.Rīgas valsts ģimnāzijas 9.klases skolēns Inguss Jānis Pretkalniņš. Jau kuru reizi tiesības pārstāvēt mūsu valsti starptautiskajā olimpiādē ieguva vienīgi Progmeistara kursu audzēkņi!

Komandu vadīja SIA "Tom Sawyer Software - Latvia" darbinieki Rudolfs Opmanis un Artūrs Verza. Bez tam, Starptautiskās IOI komitejas sastāvā strādāja LU Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis. Viešņas kārtā delegācijas sastāvā piedalījās Ināra Opmane no LU Matemātikas un informātikas institūta.

Par IOI2014 uzvarētājiem kļuva Ishraq Huda (Austrālija),Scott Wu(ASV) un Yinzhan Xu (Ķīna), kas savāca absolūto ballu skaitu (600) un sadalīja savā starpā 1.-3. vietas.

Neoficiālā komandu kopvērtējumā pirmo vietu ieguva Ķīnas un ASV komandas pa 4 zelta medaļām, trešo-piekto vietas savā starpā sadalīja Austrālijas, Krievijas un Irānas komandas ar 2 zelta un 2 sudraba medaļām.

Neoficiālā komandu kopvērtējumā, kas tiek izskaitļots pēc visu komandas dalībnieku ballu summas, pirmo vietu ieguva komanda no Ķīnas ar 2135 ballēm no

2400 iespējamām, otrajā vietā komanda no ASV ar 2090 ballēm, trešajā Austrālijas komanda ar 1913 ballēm.

Mūsu audzēkņi uzrādīja teicamu rezultātu: abi Alekseji un Kristaps ieguva sudraba medaļas!

 


 

No kreisas puses uz labo pusi. Pirmā rindā: A.Verza, Taivaņa pārstāve, R.Opmanis. Otrā rindā: I.Opmane, M.Opmanis, A.Popovs, A.Zajakins, I,Ptrekalniņš, K.Čivkulis.

 

 

 

Visjaunākais dalībnieks Inguss uzrādīja cienījamu rezultātu un ieguva pirmo pieredzi vispasaules olimpiādē. Pēc medaļu skaita mūsu komanda ieņēma 22.vietu. Pēc savākto punktu skaita (1323) Latvijas komanda 17.vietā. Pēc medaļu skaita Eiropas valstu vidū Latvija astotā, palaižot pa priekšu Krieviju, Bulgāriju, Rumāniju, Poliju, Vāciju, Gruziju, Slovākiju.

Tik lielisku rezultātu mūsu talantīgie audzēkņi ieguva, pateicoties daudziem vairāku stundu treniņiem pirms katras olimpiādes mūsu kursu vadošā pasniedzēja Sergeja Meļņika vadībā. Lai gan tagadējai komandai ir liels potenciāls, viņš jau sāka darbu ar skolēniem, kuriem cīņa par vietu Latvijas izlasē vēl tikai priekšā.

Lielu atbalstu izlasei braucienā uz olimpiādi sniedza: Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA), Accenture Latvia, Exigen Services Latvija, Lattelecom, ABC Software, Cube, DPA, Progmeistars, Tom Sawyer Software un Transporta un sakaru institūts. 

Apsveicam izlases dalībniekus, tās vadītājus, treneri un sponsorus ar veiksmīgu komandas uzstāšanos!

 

 

Uzticīgs ekstremāla draugs gaisa suns!

www.airdog.com

http://free2ride.ru/user/oleg1/post/4232

 

Latvijas uzņēmums SIA "Helico Aerospace Industries" (tas atrodas Rīgā), kas nodarbojas ar bezpilota lidaparātu tehnoloģiju attīstību, radīja kvadrakopteru "AirDog". Tas patstāvīgi seko sportistam un filmē viņu ar sporta kameru GoPro. Tā ir pirmā pasaulē šāda veida ierīce, kas vienlaicīgi nodrošina gan pilnīgu bezpilota izsekošanu, gan arī saimnieka filmēšanu.

AirDog pats paceļas un nolaižas, kontrolē augstumu un ātrumu, kā arī attālumu līdz sportistam. Lidojuma parametrus var pārstatīt ar speciāla pielikuma palīdzību lietotāja viedtālrunī.

"Šis revolucionārais produkts pilnībā izmainīs filmēšanas veidu tādiem ekstremāliem spora veidiem kā snovbords, veikbordings, skeitbordings, BMX, motokross, frīstails, uzskata AirDog autors Edgars Rozentāls. AirDog sniedz katram sportistam iespēju pielietot visspilgtāko un efektīvāko veidu filmēšanu no gaisa. Jums jāpiekrīt, ka īrēt helikopteru šādam mērķim var atļauties, maigi izsakoties, ne visi.

AirDog darba princips ir vienkāršs sportists uz plaukstas vai uz ķiveres piestiprina pulti, kurai arī seko lidaparāts. Šis vienkāršais princips tiek īstenots ar ļoti neparastiem algoritmiem ar GPS, Bluetooth, akselerometra, barometra, magnētometra, autopilota un citu komponentu pielietošanu, ko vada procesors, uz kura ir uzstādīts oriģinālais SIA "Helico Aerospace Industries" programmas produkts. Starp citu, uzņēmuma komandā tika uzaicināti arī Progmeistara kursu absolventi. Viņi uzskata viņu priekšā stāvošos uzdevumus par aizraujošiem un perspektīviem.

Darbs pie projekta AirDog sākās pagājušā gada vasarā. Izstrādē uzņēmums ieguldīja apmēram ceturtdaļu miljona eiro, milzīgu darbu un... pietiekami lielu noslīkušo un sasisto paraugu skaitu. Ar mērķi iepazīstināt potenciālos lietotājus ar šo unikālo produktu, SIA "Helico Aerospace Industries" uzsāka AirDog pārdošanu caur Amerikas kolektīvās finansēšanas interneta vietni Kickstarter.com. Starp citu, sākotnēji uzstādot mērķi $200,000 suņa radītāji savāca šo naudu rekorda 3 dienās, bet jau pēc divām nedēļām viņu rīcībā bija vairāk par pusmiljonu ASV dolāru.

"Ar šīs kampaņas palīdzību mēs vēlamies sasniegt trīs mērķus iegūt plašu atzinību vienā no lielākajiem pasaules tirgiem ASV pirmās produkcijas partijas izvirzīšanai, kā arī līdzekļu savākšanai, kas ir nepieciešami ražošanas uzsākšanai, pastāstīja Edgars Rozentāls.

AirDog pagaidām nav pārdošanā, taču lidojošais suns sola nonākt pie pirmajiem pircējiem jau 2014.gada novembrī. AirDog var iepriekš pasūtīt internetā Kickstarter.com arī no Latvijas.