Kursu Darbs

kursi@progmeistars.lv

#60 2015. gada 22. aprīlis

Pulkveža Brieža 6-1,

tel. 26428902, 67336035, www.progmeistars.lvIestāšanas kursos.

Bez pārrunām tiek uzņemti: lietišķajās nodaļās skolēni sākot ar 5.klasi; programmēšanas sākuma un pamatnodaļās olimpiāžu godalgu ieguvēji un skolēni ar teicamām atzīmēm matemātikā (tas, kurš vēlas iestāties, uzrāda administrācijai diplomu vai liecību); programmēšanas sākuma un pamatnodaļās citu nodaļu audzēkņi, kas saņēma pasniedzēju rekomendācijas.

Citi skolēni tiek uzņemti pēc pārrunu vai iepazīšanās programmēšanas nodarbību rezultātiem. Uz šīm nodarbībām tiek aicināti 6.-11.klašu skolēni (gan kursu audzēkņi, gan arī tie, kas nav kursu audzēkņi). Skolēni apmēram 1 stundu programmē robota pārvietošanos, bet pēc tam apmēram 15-20 minūtes risina atjautības uzdevumus.

Vairākas tādas nodarbības notiek visu gadu laikā. Ir jāapmeklē viena no tām. Vienkārši sekojiet reklāmai mūsu mājas lapā. Uz šādām nodarbībām vienmēr ir iepriekš jāpierakstās. Lai to izdarītu, ir jāgriežas pie kursu administrācijas. Tālr.67336035, 26428902, 28605451.

 

Nenokavē!

Lietišķās, sākuma un pamatnodaļu audzēkņiem jāsamaksā par kursiem un jāiesniedz pieteikums par vēlamo apmācību laiku uz vasaru līdz 13.05.2015. ieskaitot. Šis termiņš ir stingri jāievēro tiem, kas vēlas mācīties jūnijā. Taču mēs veidojam grupas arī citos mēnešos. Bieži tajās ir brīvas vietas. Uz šīm vietām var pretendēt arī pēc 13.maija.

Jūnijā-augustā mācās tikai labprātīgie. Nodarbības notiek katru darba dienu trīs nedēļas (pirmās grupas darba sākums 9.00, pēdējās grupas darba sākums 14.00).

Pieteikumu paraugus par vasaras nedēļām, kuru laikā jūs vēlaties mācīties, var atrast ziņas Kas ir jādara, ja Jūs mācīsieties nākamajā semestrī beigās pēc adreses

 

http://www.progmeistars.lv/index.php?lang=lv&act=viewnews&id=148,

 

kā arī caur sludinājumu 2015, vasara. Apmaksa un pieteikums mūsu vietnes galvenajā lapā. Labi, ja pieteikumā ir ne mazāk par 5 nedēļām pēc kārtas. Tad mums ir vieglāk izvēlēties trīs no tām. Pieteikums ir jāiesniedz kursos vai pa e-pastu kursi@progmeistars.lv.

Vasarā daži kursu audzēkņi apgūst uzreiz divus semestrus, jo apmācību ilgums vienā semestrī ir 3 nedēļas. Kad administrācijā nonāk šāds pieteikums, kursu audzēknim piedāvā sākumā apmaksāt vienu semestri, bet pēc tam, ja sarakstā iekļaujas arī otrs semestris, tad arī šo semestri.

Uzstājīgi iesakām izlasīt rakstu Saraksts ir sastādīts numurā Kursu darbs #51.

 

Studenti par universitātēm.

Igors Kasevičs mācījās kursos no 2006. gada septembra līdz 2011. gada janvārim. Kopš 2013. gada septembra strādā par kursu pasniedzēju.

 

 

Es mācos Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) programmas Datorsistēmas 2. kursā.

Es izvēlējos šo universitāti tāpēc, ka bakalaura programma ilgst trīs gadus, nevis četrus, kā tas ir Latvijas Universitātē. Mācību laikā es visai labi apguvu augstāko matemātiku, pateicoties ļoti labam pasniedzējam Aleksandram Kovancovam. Pirmajā kursā uzsvars uz matemātiku ir ļoti liels no vienas līdz divām lekcijām nedēļā, kā arī praktiskās nodarbības. Mani ļoti iepriecināja pasniedzēja entuziasms, kā arī prasme izskaidrot katram studentam sarežģītas tēmas maksimāli vienkāršā valodā. Atsevišķi no augstākās matemātikas bija diskrētā matemātika pasniedzējs Aleksandrs Matvejevs turēja augstu planku, kas sniedza iespēju pamatīgi apgūt šo priekšmetu.

Mācoties RTU es iepazinos ar dažādām jomām, tostarp fiziku, ķīmiju, elektroniku, datu bāzu vadības sistēmām, modelēšanas pamatiem un pat socioloģiju. Pēdējais priekšmets likās ne visai interesants un nepieciešams, taču praksē izrādījās otrādāk. Lektore Laila Ģirsova centās stāstīt visas tēmas, nosaucot piemērus no savas prakses, kas padarīja lekcijas interesantākas.

Kas attiecas uz pašu galveno programmatūras izstrādi, RTU māca dažādas programmēšanas valodas: Pascal, Delphi, C, C++, Java utt. Tās tiek apgūtas dažādu tēmu kontekstā, piemēram, Delphi valodu apgūst kursā Datorgrafikas un attēla apstrādes pamati. Bet ++ valodu, protams, apgūst priekšmeta Objektorientētā programmēšana kontekstā. Pasniedzējs Pāvels Rusakovs visai interesants cilvēks ar prasmi saprotami ieskaidrot uz objektu orientētās programmēšanas pamatprincipus. Daudz uzmanības tiek veltīts tādām lietām, kā datorarhitektūra un datortīkli.

Katram, kurš stājas vai domā par stāšanos RTU, ir jābūt gatavam dažādu priekšmetu pārpilnībai, jo ne visi to iztur, īpaši pirmajā kursā. Taču, sākot ar otrā kursa otro semestri, slodze samazinās mācības notiek trīs dienas nedēļā, darbu kļūst mazāk. Taču pilnīgi atslābināties kategoriski nedrīkst =).

 

 


 Aleksejs Lipeckis mācījās kursos no 2009.gada jūnija līdz 2013.gada maijam. Strādā par kursu pasniedzēju kopš 2014.gada septembra.

 

 

Mācos Latvijas Universitātē Datorikas fakultātes pirmajā kursā Programmatūras inženierijas specialitātē. Apmācības šajā kursā sākotnēji ir bez maksas visiem, kam izdevās iestāties, taču par nesavlaicīgu prasību izpildi var pārvest uz maksas nodaļu. Taču gribētāju iestāties nebija maz, ja es pareizi atceros, tad, kad es stājos uz 220 vietām pretendēja 2800 cilvēki.

Tiek apgūti visdažādākie priekšmeti. Galvenais priekšmets, protams, ir programmēšana. Kurss ir sastādīts tādā veidā, lai tas būtu interesants gan tiem, kas jau daudz zina, gan arī tiem, kas agrāk nenodarbojās ar programmēšanu.

Personīgi es, pateicoties kursiem, vēl pirmajās pāris nedēļās, uzzinot laboratorijas darbu uzdevumus, visu nokārtoju priekšlaicīgi. Taču, palīdzot citiem izprast šo priekšmetu, es pamanīju, ja cilvēks pirms iestāšanās neinteresējās par programmēšanu vairāk par skolā apgūstamo, tad apgūt šādu jaunas informācijas daudzumu nav visai viegli: vai nu nepietiek laika programmēšanas apgūšanai un studenti slikti nokārto eksāmenu, ja vispār nokārto, vai arī viņi paliek par parādniekiem citos priekšmetos, jo visu laiku tērē programmēšanai. Taču, ja skolā programmēšanas nebija, tad situācija ir pavisam bēdīga. Tomēr, atgādinu, kurss ir maksimāli atvērts jauniņajiem.  

Galvenā valoda, kurā mēs strādājam - ++, taču manas plūsmas pasniedzējs (Jānis Zuters) vienlaikus vēl apraksta, kā šī tikko uzprojektētā programma izskatītos citās valodās, pateicoties tam, mēs paralēli vēl iepazīstam tādas valodas kā, piemēram, Python.

Ļoti prasmīgi ir sastādīts fizikas kurss, kuru mēs apgūstam padziļināti pa sadaļām, kas ir saistītas ar datoru un ar tiem mijiedarbojošos sistēmu darbības principiem, kā arī sadaļām, kas var būt noderīgas spēļu radīšanai. Tas ir vienīgais priekšmets, kur vienmēr ir pilna auditorija. Lekcijas atnāk paklausīties pat vislielākie sačkotāji. Pasniedzējs (Imants Gorbāns) sava priekšmeta lietpratējs un interesants stāstītājs ar humora izjūtu. Neskatoties uz to, ka viņš ir visprasīgākais no visiem, pēc semestru aptauju rezultātiem viņš, pēc studentu vērtējuma, vienmēr ir pirmajā vietā.

Vēl interesants priekšmets, kurš ir pelnījis īpašu uzmanību, ir likumdošana un tiesību regulēšana internetā. Priekšmets nav sarežģīts, taču tik lietderīgs, ka to, manuprāt, vajadzētu ietvert skolas kursā. Tur apgūstamais materiāls ir lietderīgs vispār jebkuram interneta lietotājam. Piemēram, runa bija par to, kā ar sociālo tīklu palīdzību atspēkoja vai gluži otrādi pierādīja noteiktu cilvēku vainu noziegumos. Tā ka nav vērts rakstīt draugam personisku ziņojumu feisbukā ar stāstu par to, kā jums paveicās, ka jūs neapstādināja par braukšanu reibumā pagājušajā nedēļā.

Kopumā lekciju saraksts gandrīz kā skolā, vienīgā atšķirība ir tikai tā, ka otrdiena ir aizņemta no rīta līdz vakaram, bet piektdien ir tikai viens laboratorijas darbs un tas arī ne katru nedēļu. Var pat apvienot mācības ar darbu.

Mums Datorikas fakultātē ir visai pienācīgs tehniskais aprīkojums, bet pašai fakultātei ir atdots viss LU centrālā korpusa 4.stāvs. Tie, kuriem nav klēpjdatora vai, vēl jo vairāk, personālā mājas datora, var izmantot universitātes datoru pilnīgi brīvi.  

Vienīgais trūkums ir samērā mazas auditorijas, tas arī nosaka griestus 240 vietas. Pirmajā mēnesī tiem, kam nepietika vietu, nācās sēdēt uz palodzēm vai ejās. Apmācības notiek latviešu valodā.

Rezumējot pateikšu, ka LU ir vislabākais variants tiem, kas ir stingri pārliecināts par specialitātes izvēli un nevēlas tērēt spēkus uz liekiem priekšmetiem, kas nekā nav saistīti ar programmēšanu (ķīmija, sports, civilā aizsardzība utt.)

 

Andrejs Manuilovs mācījās kursos no 2007.gada septembra līdz 2014.gada maijam. Strādā par kursu pasniedzēju kopš 2014.gada septembra.

 

 

Es mācos RTU Datorzinību un informācijas tehnoloģiju fakultātē. Mums ir maksas vietas, taču man paveicās tikt budžetā. Dažu priekšmetu saturs tajā vai citā mērā man bija jau zināms, pateicoties kursu Progmeistars apmeklēšanai, piemēram, kurss Risinājumu algoritmizācija un programmēšana.

Manuprāt, mācības RTU pilnībā var apvienot ar darbu, ja, protams, strādāt otrajā dienas pusē un brīvdienās. Kursos Progmeistars, es pasniedzu tieši pēc šāda saraksta.

Bet universitātē mūsu grupai ir brīva diena piektdiena -, plus katru pāra nedēļu mums ir brīva pirmdiena. Turklāt dienā notiek 4-5 lekcijas, tas ir apmēram no 8 līdz 16.

Mācības RTU notiek pilnībā latviešu valodā. Lielākoties auditorijas ir ērtas. Nav obligāti jānēsā klēpjdators līdzi, jo visur, kur dators ir nepieciešams mācībām, tas tiek nodrošināts, bet tomēr portatīvais dators vai planšetdators bieži ir nepieciešams, piemēram, konspekta pārskatīšanai lekcijas laikā.

Vecāki var nepārdzīvot attiecībā uz ēdināšanu: RTU korpusu tuvumā ir dažādas kafejnīcas, kur var diezgan labi paēst.