Kursu Darbs

kursi@progmeistars.lv

#66 2016. gada 29. februaris

Pulkveža Brieža 6-1,

tel. 26428902, 67336035, www.progmeistars.lv2. novembrī kursiem aprit 25 gadi!

Mēs būsim pateicīgi visiem kursu beidzējiem, kas atsūtīs par sevi: vārdu, uzvārdu, aptuvenu kursu beigšanas gadu, par ko pašlaik strādā (pietiek ar profesijas nosaukumu), vai aizstāvēja disertāciju. To var izdarīt mūsu vietnē pēc adreses

http://www.progmeistars.lv/index.php?lang=ru&act=registergraduate

vai, atsūtot vēstuli uz adresi kursi@progmeistars.lv

 

Iestāšanas kursos.

Bez pārrunām tiek uzņemti: lietišķajās nodaļās skolēni sākot ar 5.klasi; programmēšanas sākuma un pamatnodaļās olimpiāžu godalgu ieguvēji un skolēni ar teicamām atzīmēm matemātikā (tas, kurš vēlas iestāties, uzrāda administrācijai diplomu vai liecību); programmēšanas sākuma un pamatnodaļās citu nodaļu audzēkņi, kas saņēma pasniedzēju rekomendācijas.

Citi skolēni tiek uzņemti pēc pārrunu vai iepazīšanās programmēšanas nodarbību rezultātiem Vairākas tādas nodarbības notiek visu gadu laikā. Ir jāapmeklē viena no tām. Vienkārši sekojiet reklāmai mūsu mājas lapā. Uz šādām nodarbībām vienmēr ir iepriekš jāpierakstās. Lai to izdarītu, ir jāgriežas pie kursu administrācijas. Tālr.67336035, 26428902, 28605451.

 

29. LIO

19.-20. februāri Priekuļos notika Latvijas 29. informātikas olimpiādes LIO republikāniskais posms, kurā sacentās simtiem jauniešu. Šajā posmā piedalījās 71 skolēns: 8.-10.klašu audzēkņu grupā bija 31 dalībnieks. 11.-12.klašu audzēkņu grupā - 40 skolnieki. Labākie rezultāti ir parādīti tabulā. Ieraksts Prg nozīmē - mūsējs kursants, absolvents vai sagatavošanas grupas olimpiādēm dalībnieks. Vispār tādu skolnieku jaunākajā grupā bija 11, bet vecākajā - 12.

Bez rīdziniekiem veiksmīgi uzstājās skolēni no Saldus, Cēsīm un Daugavpils.

 

Jaunāka grupa, 8.-10. klases .

 

Jegors Baļzins

Rīgas 96. vsk

Prg

8

I

Niks Derums

Saldus 1. vsk

 

9

I

Rīgas 96. vsk

 

10

II

Roberts Leonārs Svarinskis

Pumpuru vsk

 

10

II

Renāts Jurševskis

Cēsu V. ģim.

 

9

III

Eduards Gaņkins

Rīgas 88. vsk.

Prg

9

III

Maksims Pogumirskis

R V. 1. ģim.

 

10

III

Sergejs Protčenko

Rīgas 88. vsk

Prg

10

Atz.

Ēriks Vilunas

R. V. 1. ģim.

 

10

Atz.

Sandra Siliņa

Cēsu V. ģim.

 

8

Atz.

 

 

Vecāka grupa, 11.-12. klases.

 

Aleksejs Popovs

R V. 1. ģim.

Prg

12

I

Ingus Jānis Pretkalniņš

R V. 1. ģim.

Prg

11

I

Aleksandrs Zajakins

Rīgas 89. vsk

Prg

11

II

Raitis Rūsiņš Kriķis

R V. 1. ģim.

Prg

11

II

Emīls ČunčulsEmīls Čunčulis

Daugavpils Krievu vsk -licejs

 

11

II

Valters MednisEmīls Čunčulis

R V. 1. ģim.

 

11

III

Varis Vecpuisis

Saldus, Rigas Talmācīvas vsk

 

12

III

Daniels Keziks

ISMA vsk Premjers

Prg

11

III

Aleksandrs Konopackis

Daugavpils Krievu vsk-licejs

 

12

III

Artūrs Aleksandrovičs

Rīgas 88. vsk

 

12

III

Uko Kokņevičs

R V. 1. ģim.

11

Atz.

Valters Strods

Draudzīgā Aicinājuma

Cēsu V. ģim.

 

12

Atz.

Eriks Petrovs

Rīgas 22. vsk

Prg

12

Atz.

 

Apsveicam uzvarētājus, viņu pasniedzējus un trenerus! Kā redzat, mūsējiem ir 3 zeltas medaļas, 2 sudraba medaļas, 2 bronzas medaļas un 2 atzinības rakstus.

 

Skolēni no kreisas puse uz labo pusi: A.Popovs, N.Derums, J, Baļzins, I.Pretkalniņš

 

Visi medaļu ieguvēji ir uzaicināti uz atlases sacensībām, kas notiks 31.martā un 1.aprīlī. Atlases uzvarētāji iegūs tiesības pārstāvēt Latviju BOI'2016 Baltijas informātikas olimpiādē. Šogad tā notiks no 11. līdz 15.maijam Helsinkos.

 

 

Atkal par sarakstu.

Kursos pašlaik mācās vairāk kā 600 audzēkņiem. Viņi ir sadalīti pa 3 nodaļām un 59 grupām. Ceru, lasītājam tagad ir skaidrs, kāpēc saraksta sastādīšana notika veselas 10 dienas.

Katram kursu audzēknim semestra beigās rakstiski tiek paziņots atgādinājums par APMAKSAS vai PIETEIKUMU iesniegšanas termiņu uz nākošo semestri. Zinot, ka ne visi kursu audzēkņi atnes uz mājām mūsu rakstiskos paziņojumus, mūsu interneta vietnē sāk mirgot informatīvs paziņojums par termiņu, kas pēc tam pāriet brīdinošā paziņojumā.  

Pēc iepriekš norādītā iesniegšanas termiņa ziņas no PIETEIKUMIEM tiek apkopotas, un tiek noskaidrots, cik katra semestra grupu var būt, kādas ir vairākuma mīļākās dienas. Pie tam, lai kursi strādātu bez zaudējumiem, vidējais kursu audzēkņu skaits grupās nedrīkst nolaisties zemāk par noteikto līmeni, proti, mēs nevaram izveidot daudz nelielu grupu. Mācību gada daļas semestru struktūra tiek noteikta tā, lai iekļautu maksimālu kursu audzēkņu skaitu mācību procesā. Un tā netiek mainīta, pat, ja parādās dažādu iemeslu dēļ nokavējušo kursu audzēkņu grupa. Ja nokavējušie ir gatavi uz kompromisiem vai viņiem vienkārši paveicās, viņiem tiek atrasta grupa. Taču tā notiek ne vienmēr.

Iesniegumu paraugos par mācību dienu un laiku, ko katram audzēknim ir jāiesniedz vai jānosūta administrācijai, ir īpaši izcelts, ka tikai vienas dienas norādījums un/vai stingrs nodarbību sākuma laika ierobežojums iesniegumā var kļūt par nepārvaramu šķērsli audzēkņa iekļaušanai sarakstā. Tāpēc, lūdzu, rakstiet precīzāk. Pie tam, norādiet, kura diena ir vislabākā, kura ne tik laba, kurš nodarbību sākuma laiks šajās dienās ir labākais, kurš pieļaujams, kuru speciālo kursu jūs visvairāk vēlētos noklausīties, kuru tikai pirmā neiespējamības gadījumā. Mēs vienmēr cenšamies sniegt vislabāko variantu, taču dažreiz nostrādā tikai rezerves variants.

Ziemas semestra problēma ir tāda, ka daži pieteikumā raksta ļoti vienkārši: Tāpat kā pagājušajā semestrī. Cienījamie kursu audzēkņi un viņu vecāki! Daudziem kursu audzēkņiem un arī pasniedzējiem katru semestri plāni mainās. Protams, arī mums būtu ērti atstāt tādas pašas grupas, tādu pašu nodarbību laiku, vienkārši nomainot semestra nosaukumu. Nesanāk! Tāpēc savos pieteikumos rakstiet vairākus variantus, ieskaitot, ja vēlaties, arī iepriekšējo nodarbību laiku.

Kursi ir ieinteresēti, lai pēc iespējas mazāk audzēkņu paliktu aiz borta. Ja nesanāk audzēkni iekļaut sarakstā, mēs zvanām un piedāvājam citu dienu, cita laika vai pat nodaļas variantus. Piekrist nav obligāti, bet obligāti ir jāiepazīstas ar sen publicētajiem kursu tiesībām un pienākumiem. Piemēram, šeit:

 

http://www.progmeistars.lv/index.php?lang=ru&act=testing

 

Noteikumos ir norādīts, ka administrācijai ir tiesības neiekļaut kursu audzēkni sarakstā, ja nav viņam nepieciešamā semestra grupas vai nav veikta pilna SAMAKSA vai nav PIETEIKUMA uz datumu, kuru kursi ir paziņojuši iepriekš.

  Ja mēs nevaram apmierināt PIETEIKUMU, tad kursi stingri izpilda savu pienākumu: gadījumā, ja nav iespējams apmierināt PIETEIKUMU, atgriezt summu kas ir samaksāta pēc šī PIETEIKUMA.

Tur ir arī akcentēts, ka kursiem nav pienākums paziņot individuāli kursu audzēknim viņa sarakstu. Dažreiz kursu audzēknis neatnāk uz pirmo nodarbību un uz jautājumu kāpēc tā atbild: Bet Jūs taču man nepaziņojāt. Pie tam motivācija bet pagājušajā semestrī paziņojāt. Jā, kad notiek saskaņošana, kā tas ir rakstīts augstāk, mēs zvanām. Ja mēs nepiezvanījām, tad tas ir labi jūsu pieteikums ir apmierināts!

Tiesa, šajā semestrī mēs dzirdējām arī kaut ko jaunu: Jūs mums solījāt atsūtīt ziņu uz elektronisko pastu! Iespējams, mūs sajauca ar apavu veikalu, no kura tik tiešām pienāk ziņas par sezonas atlaidēm un jaunumiem. Uz lūgumu precizēt, kas un kad solīja, mums kaut ko atbildēja par mūsu murgiem*. Mēs aiz pieklājības to nemanījām.

Cienījamie audzēkņi, vecāki, vecmāmiņas un vectētiņi. Īstenībā, lielākā daļa no jums ar sapratni attiecas pret šo sarežģīto un atbildīgo darbu saraksta sastādīšanu. Un mums tas ir patīkami. Bet, ja mums ir patīkami, tad mēs sastādām sarakstu tā, lai arī jums būtu patīkami.

* nejēdzīgas, dīvainas domas, runas.

 

No Windows 7 uz 10 un ... atpakaļ.

Pēc interneta izdevumu materiāliem

Windows 7 atbalsta pamatperiods beidzās 2015.gada 13.janvārī. Windows 7 GDR-relīze (General Distribution Release) notika 2009.gada oktobrī. Tādējādi 2015.gada janvārī operatīvai sistēmai apritēja 5 gadi un 3 mēneši. Pie tam paplašinātā atbalsta periods turpināsies līdz 2020.g. 14.janvārim.

Saskaņā ar Microsoft politiku operatīvās sistēmas atbalsta pamatperiods ietver drošības atjauninājumu izlaišanu, kļūdu labojumu un jaunu funkciju pievienošanu, un turpinās piecus gadus kopš produkta pieejamības dienas vai divus gadus pēc produkta nākamās versijas iznākšanas (atkarībā no tā, kas beigsies vēlāk).

Paplašinātā atbalsta periodā Microsoft turpina izlaist drošības atjauninājumus, taču tehniskais atbalsts un kļūdu labojums tiek veikts jau tikai uz maksas pamata, un šī opcija ir pieejama tikai korporatīviem klientiem. Mājas lietotāji paplašinātā atbalsta periodā turpina saņemt tikai drošības atjauninājumus.

Daži izdevumi raksta par to, ka Windows 7 popularitāte liks Microsoft pagarināt paplašinātā atbalsta periodu pāri 2020.g. robežām. Atgādinām, ka šādā veidā Microsoft rīkojās ar ārkārtīgi populāro Windows XP. Operatīvā sistēma tika izlaista 2001.g., bet galīgi tās lietotājiem tika liegts atbalsts tikai 2014.gada 8.aprīlī, proti, 13 gadus pēc iznākšanas. Taču citi izdevumi apgalvo, ka nav vērts uz to cerēt.

Bezmaksas atjauninājums līdz Windows 10 notiek no 2015.gada 29.jūlija līdz 2016.gada 29.jūlijam. Pie tam uzņēmums plāno atbalstīt Windows 10 līdz 2025.gadam. Pats atbalsts tiks sadalīts divos posmos. Līdz 2020.gadam Windows 10 saņems jaunas funkcijas, bet jau pēc tam uzņēmums plāno izsūtīt tikai ielāpus, kas ir vērsti uz drošības sistēmas paaugstināšanu.

Lai atvieglotu dzīvi bijušajiem Windows 7 un 8.1 īpašniekiem, Microsoft dod iespēju 30 dienu laikā atgriezties uz tiem no Windows 10, saglabājot visus datus. Lai atgrieztos uz veco sistēmu, ir jāsaglabā mape ar to adresē C:\Windows.old. Ja šī mape ir izdzēsta pēc atjaunināšanas, atgriezties atpakaļ nesanāks.