Kursu Darbs

kursi@progmeistars.lv

#69 2016. gada 17. maijs

Pulkveža Brieža 6-1,

tel. 26428902, 67336035, www.progmeistars.lvIestāšanas kursos.

Bez pārrunām tiek uzņemti: lietišķajās nodaļās skolēni sākot ar 5.klasi; programmēšanas sākuma un pamatnodaļās olimpiāžu godalgu ieguvēji un skolēni ar teicamām atzīmēm matemātikā (tas, kurš vēlas iestāties, uzrāda administrācijai diplomu vai liecību); programmēšanas sākuma un pamatnodaļās citu nodaļu audzēkņi, kas saņēma pasniedzēju rekomendācijas.

Citi skolēni tiek uzņemti pēc pārrunu vai iepazīšanās programmēšanas nodarbību rezultātiem Vairākas tādas nodarbības notiek visu gadu laikā. Ir jāapmeklē viena no tām. Vienkārši sekojiet reklāmai mūsu mājas lapā. Uz šādām nodarbībām vienmēr ir iepriekš jāpierakstās. Lai to izdarītu, ir jāgriežas pie kursu administrācijas. Tālr.67336035, 26428902, 28605451.

 

 

BOI2016

https://www.cs.helsinki.fi/group/boi2016/index.shtml

 

No 11. līdz 15. maijam Somijas galvaspilsētā Helsinkos norisinājās Baltijas olimpiāde informātikā BOI2016. Baltiādē piedalījās 54 skolēni no Vācijas, Dānijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Zviedrijas un Igaunijas. Katrā komandā maksimāli varēja būt 6 skolēni.

Kārtējo reizi vislabāk uzstājās komanda no Polijas: 3 zelta medaļas, 2 sudraba medaļas un 1 bronzas medaļa. Polijas skolēnam Mariusz Trela arī absolūti labākais rezultāts. Zviedrijas komanda ieguva 2 zelta, 2 sudraba medaļas un 1 bronzas medaļu. Attiecībā uz mūsu kaimiņiem, Igaunijas komandai 4 sudraba medaļas, Lietuvas 1 bronzas medaļa.

Mūsu komandas rezultāti ir uzrādīti tabulā. Prg nozīmē mūsu kursu audzēknis, abiturients vai gatavošanās olimpiādēm grupas dalībnieks. Skolēni tabulā ir sakārtoti alfabēta secībā.

 

Baļzins Jegors

Rīgas 96. vsk.

8

Prg

Derums Niks

Saldus 1. vsk R V. 1. ģim.

9

 

Keziks Daniels

ISMA vsk Premjers

11

Prg

Pretkalniņš Ingus Jānis

R.V.1. ģim.R V. 1. ģim.R V. 1. ģim. R V. 1. ģim.R V. 1. ģim.

9

Prg

bronz.

Svarinskis Roberts Leonārs

Pumpuru vsk

10

 

 

Zajakins Aleksandrs

R. 89. Vsk.

11

Prg

bronz.

Divi mūsu pieredzējuši cīnītāji ieguva pa bronzas medaļai. Mūsu izlases jauno dalībnieku vidū veiksmīgi uzstājās Roberts Leonārs Svarinskis, kurš bija tuvu bronzas medaļai. Pēc šajā olimpiādē un Latvijas informātikas olimpiādē iegūto rezultātu summas Latvijas izlasē, kas uzstāsies starptautiskajā informātikas olimpiādē IOI2016, iekļuva: Aleksejs Popovs no R.V.1. ģim., Ingus Jānis Pretkalniņš, Aleksandrs Zajakins, Daniels Keziks. Viņi visi ir Progmeistara kursu beidzēji vai apmeklētāji. Viņus visus trenē vadošais mūsu kursu pasniedzējs S.Meļņiks.

Novēlēsim viņiem veiksmi!

 

 

Ceļā!

 

Antons Sapriko

 

Antons Sapriko mūsu kursu elites grupas beidzējs 1998.gadā. Elites grupā tika pieņemti skolēni pēc lielas konkursa atlases.

Antons SSE (Stockholm School of Economic in Riga) 2001.gada abiturients, pazīstamās firmas Skandiweb dibinātājs un vadītājs.

 

Sveiki! Dažus (gandrīz 20!) gadus atpakaļ es, tāpat kā tu, sēdēju skolas solā Sergeja Meļņika stundā un mācījos Paskālu. Precīzāk, tad man šķita, ka mācos Paskālu, bet īstenībā Sergejs Meļņiks mācīja mūs domāt. Domāt kā īsts Programmētājs. Domāt, lai atrisinātu uzdevumu. Domāt tā, lai atrastu Elegantu risinājumu.

Uzrakstīji, pārlasīji un sajuti virtuālo pliķi no Sergeja Meļņika, jo viņš uzskata, ka neviens nevar nevienu iemācīt, var tikai ieinteresēt mācīties. Mani Progmeistarā (tad tam vēl bija cits nosaukums) acīmredzot ieinteresēja tā, ka, tad, kad es nolēmu izmēģināt sevi uzņēmējdarbībā, es izvēlējos IT jomu.

 

 

 

Antons Sapriko augšējā rindā otrais no kreisās puses.

 

Tas bija 2003.gadā un mēs sākām ar dažu startapu izveidi, lai gan tolaik šāda vārda Latvijā neviens nezināja, bet vēlāk atvērām web-studiju. Mūsu pirmās web-lappuses es zīmēju un programmēju pats. Priekšmeta izpratne vēlāk palīdzēja man atrast labus programmētājus kolēģus un saprast, kas mums ir nepieciešams veiksmīgam darbam, attīstībai un ērtai dzīvošanai kolektīvā. Pat pārdošanā tehnoloģiju zināšana palīdz būt par vairākām galvāmaugstāk nekā konkurenti, kuri mēģina pārdot bildīti, nesaprotot, kā tā tehnoloģiski tiek izstrādāta, un kādas tai ir potenciālās funkcionālās iespējas. Man Progmeistara Efekts ir daudzpusīgs. Tās ir gan konkrētas zināšanas par klasiskām valodas struktūrām, kā cikli, masīvi, atšķirības starp funkcijām un procedūrām, uz objektu orientētas programmēšanas izpratne (kuru es tolaik līdz galam tā arī nesapratu!), gan arī universālas zināšanas, kuras var nosaukt digitālās prasmes. Digitālās prasmes tas ir tāds taureņa efekts, kurš palīdzēs gan izprast jauno programmu, gan arī neaizsūtīt savu bankas paroli noziedzniekiem. Pateicoties šādām prasmēm, jums ir saprotami gan Google meklēšanas algoritma darbības principi, gan arī jūsu viedtālruņa uzbūve. Jums neeksistē tehnoloģiju maģija jūs aptuveni zināt, kā tas viss darbojas!

Kur tad mani noveda interese par IT? Laikam vispatīkamākais gan man, gan maniem skolotājiem ir tas, ka es līdz pat šim brīdim esmu ceļā! Neskatoties uz to, ka mūsu komandā jau ir 120 cilvēki, es labprāt piedalos tehnoloģisko uzdevumu risināšanā, izmantojot domāšanas iemaņas, kuru pamati tika likti kursos. Tagad mēs lepojamies ar to, ka uz mūsu biroju atlido klienti no visas pasaules no tālās Kanādas un Amerikas līdz tuvajai Anglijai, Itālijai un Šveicei. Mūsu uzņēmumā no mūsu nelielās valsts pasūta projektus tādi lieli klienti, kā New York Times, Reuters, JYSK, Lancome un Loreal. Bet sākās mūsu ārvalstu pieredze 2009.gadā ar tikai trīs HTML lappušu izveides projektu!

Gribi uzzināt, kā cilvēks strādā paskaties, kā viņš atpūšas! Tā ir mūsu komandas neoficiālā lappusīte - https://www.flickr.com/photos/126968098@N04

Te var uzzināt, kas pie mums notiek katru dienu - https://www.facebook.com/scandiweb. Ir jautājumi kursu beidzējam? Tas ir mans e-pasts - antons@scandiweb.com.

Bet, ja tev šķiet, ka strādāt ar mums tas ir lieliski un tu zini HTML un PHP pamatus, raksti mums uz hr@scandiweb.com ar vēstules tēmu "Progmeistars" un mēs atsūtīsim tev speciālu testu Progmeistara audzēkņiem un kursu beidzējiem!

 

 

Antons un viņa komanda

 

Tolaik, gandrīz pirms 20 gadiem, man ļoti paveicās mani paņēma kā vienpadsmito cilvēku grupā no desmit. Vienkārši datorklasē ar desmit datoriem ieveda vēl vienu, lai apmācītu vairāk grāmatvežu, kuri arī tur izgāja savus kursus. 

Sergej Meļņik un Aleksandr Kaņevskis! Ja nebūtu Jūs, manā dzīvē nebūtu noticis daudz kas interesants! Liels Jums paldies par daudzgadīgu pastāvību un kvalitāti!

Apsveicu ar 25. kursu gadadienu!

 

 

 

Bet mums patīk dzīvā skaņa!

http://www.progmeistars.lv/index.php?lang=lv

 

Šī raksta apakšvirsrakstā jūs redzat mūsu interneta vietnes adresi. Dažas tās sadaļas, protams, nemainās bieži, piemēram, Kursu struktūra. Taču citas sadaļas, kā izriet no to nosaukuma, pastāvīgi tiek atjaunotas, piemēram, sleja Aktuāli. Man liekas, vienu reizi nedēļā ir vērts to apskatīties. Šajā slejā tiek publicēts visu aktuālo sludinājumu sākums. Ja jūs nospiedīsiet uz izceltajiem vārdiem, atvērsies viss sludinājums.

Izskatīsim vienkāršu situāciju. Beidzas semestris. Jūs aizdomājāties: vai nav beigušās nodarbības? Rodas alternatīva: paskatīties vai piezvanīt. Mēs operatīvi publicējam informāciju, kad katra grupa pabeidz darbu, ziņās un sludinājuma sākumā slejā Aktuāli. Tomēr dažiem vairāk patīk zvanīt: Bet mums patīk dzīvā skaņa. Vai variants: Jā, jums mājas lapā viss ir rakstīts, bet mēs nolēmām pārbaudīt. Protams, zvaniet un dzirdēsiet. Tiesa mēs paturam tiesības sestdien ap 7 no rīta vai darba dienās 9 vakarā nesēdēt pie telefona. Nu, vismaz dažreiz.

Tieši internetu mēs izvēlējāmies jaunumu publicēšanai, nevis apzvanīšanu pa telefonu. Pēdējā laikā mēs praktizējam arī operatīvu elektronisko vēstuļu nosūtīšanu. Piemēram, kad beidzas apmaksas un pieteikuma par kursu apmeklētājam ērta apmācību kursos grafika nosūtīšanas termiņš. Diemžēl daži kursu apmeklētāji neatjauno savas elektroniskās adreses, bet daži vienkārši neapskata savu pastu. Tad mēs cenšamies sazvanīties. Taču arī tas ne vienmēr sanāk.

Adreses, telefona numuri, bankas rekvizīti ar interneta vietnes izveides brīdi atrodas slejā Mūsu koordinātas uz galvenās lappuses. Prātā ienāca kaut kas līdzīgs aģitācijai:

Kursu apmeklētāji un vecāki!

Lasiet interneta vietni zināšanu avots!

Aktīvi izmantojiet izvēlnes sadaļu jautājumi un atbildes.

Sūtiet elektroniskās vēstules un, protams, ... zvaniet.

 

Atceroties slaveno profesora Preobraženska frāzi no Bulgakova Suņa sirds, ar mierīgu sirdi saku: Lasīt mūsu vietni pavisam nav bīstami veselībai. Bet, lai būtu informētam, pat ļoti lietderīgi!