Kursu Darbs

kursi@progmeistars.lv

#81 2018. gada 14. jūnijs

Pulkveža Brieža 6-1,

tel. 26428902, 67336035, www.progmeistars.lv 


Iestāšanas  kursos.

Uz augustu vel ir vietās

Steidzīgi zvaniet 67336035, 26428902, 28605451.

 

Bez pārrunām tiek uzņemti: lietišķajās nodaļās skolēni sākot ar 5.klasi; programmēšanas sākuma un pamatnodaļās olimpiāžu godalgu ieguvēji un skolēni ar teicamām atzīmēm matemātikā (tas, kurš vēlas iestāties, uzrāda administrācijai diplomu vai liecību); programmēšanas sākuma un pamatnodaļās citu nodaļu audzēkņi, kas saņēma pasniedzēju rekomendācijas.

            Citi skolēni tiek uzņemti pēc pārrunu vai iepazīšanās programmēšanas nodarbību rezultātiem Vairākas tādas nodarbības notiek visu gadu laikā. Ir jāapmeklē viena no tām. Vienkārši sekojiet reklāmai mūsu mājas lapā. Uz šādām nodarbībām vienmēr ir iepriekš jāpierakstās. Lai to izdarītu, ir jāgriežas pie kursu administrācijas. Tālr.67336035, 26428902, 28605451.

Jauno kursantu pieņemšana uz semestri 2018. gada rudens notiek līdz 10. sepembrim ieskaitot.

 

 

BOI2018

https://boi2018.progolymp.se/

No 27. aprīļa līdz 1. maijam Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā norisinājās Baltijas olimpiāde informātikā BOI2018. Baltiādē piedalījās 62 skolēni no Vācijas, Dānijas, Islandes, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Zviedrijas. Katrā komandā maksimāli varēja būt 6 skolēni.

Šoreiz vislabāk uzstājās komandas no Lietuvas un Somijas. Katrai: 2 zelta medaļas, 1 sudraba medaļa un 1 bronzas medaļa. Lietuvas skolēnam Gedeminasam Lelešiusam arī absolūti labākais rezultāts. Otrais un trešais rezultāti ir somijas skolēniem. Tie ir Roope Salmi un Juho Harviainen.

Mūsu komandas rezultāti ir uzrādīti tabulā. Prg nozīmē mūsu kursu audzēknis, abiturients vai gatavošanās olimpiādēm grupas dalībnieks. Skolēni tabulā ir sakārtoti alfabēta secībā.

 

Baļzins Jegors

Prg

Čaikovskis Iļja

 

bronza

Gankins Eduards

Prg

bronza

Jurševskis Renāts

 

 

Svarinskis Roberts Leonārs

Prg

bronza

Ščigoļevs Vladimirs

Prg

Apsveicam skolēnus un viņu treneri S.Meļņiku!

 

KSIM ēsis 2018 .

Kopš 1996. gada Ugālē, bet kopš 2016. gada Cēsīs notiek komandu sacensības informātikā un matemātikā KSIM.

http://ksim.esy.es/httpksim-esy-es-1/

Šogad sacensības notika 5. maijā 

Pēc nolikuma katra komanda trīs cilvēku sastāvā saņem programmēšanas, matemātikas un datu datorapstrādes uzdevumus.   Šogad pusfinālā startēja 126 komandas. Finālā iekļuva 13 labākās komandas, tajā skaitā   mūsu   divās komandas:

 

Progmeistars, 私たちはまだ生きている,

Progmeistars, Vihrova fani.

Pirmās komandas nosaukums no japāņu valodas - mēs joprojām esam dzīvi.

  

Visi rezultāti dilstošā secībā izskatās šādi:

 

1 Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, Ingus mācekļi

2 Progmeistars, 私たちはまだ生きている

3 Daugavpils Krievu vidusskola licejs, DKL_1

4 Cēsu Valsts ģimnāzija, Vita pulchrum est

5 Progmeistars, Vihrova fani

6 RTU Inženierzinātņu vidusskola, Totally Not Engineers

7 Liepājas Valsts 1.ģimnāzija, LV1G

8 Siguldas Valsts ģimnāzija, SVĢ1

9 Rīgas 40.vidusskola, R40vsk1

10 Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija, GGB

11 Cēsu Valsts ģimnāzija, CVĢ-4

12 Jēkabpils Valsts ģimnāzija, RAM

13 Rīgas 40.vidusskola, R40vsk8

Apsveicam visus fināla dalībniekus! Īpašas uzslavas balvu ieguvēju trijniekam

 

Jauns speciālais kurss Go,

jau šajā rudenī!

Pēdējā laikā pasaulē radās liels daudzums jaunu programmēšanas valodu, tādas ka Swift, Rust, Scala, Cotlin, Hack. Šās un citas programmēšanas valodas bija izstrādātas, iznāca un arī spēja iegūt popularitāti un fanus pēdējos 10 gados Aplūkot šīs valodas vienmēr ir interesanti, jo to paradigmas bieži vien ļoti atšķiras no standartajam, kuras lieto "mainstream" valodās. Sekojot līdzi šo valodu popularitātei , var arī lemt par turpmākajiem trendiem programmēšanas jomā.

Pēdējā laikā, aptuveni no 2016. gada, ļoti lielu popularitāti iegūst valoda, kuru izstrādā un atbalsta kompānija Google, - Go, vai Golang. Tā ir kompilējama


valoda un tā maz atpaliek pēc veiktspējas (pat kaut kur pārspēj) valodu C (faktiski valodas Go autori pozicionē to kā XXI gadsimta C valodu).

Tajā ir realizētā daudzplūsmu sistēma ar pašas valodas palīdzību (nevis ar bibliotēku pieslēgšanas), un tā moduļi priekš darba pēc tikla protokoliem izraisa prieku ar savu ērtību un pamatīgumu.

Progmeistars piedāvā speciālo kursu valodā Golang, sākot no 2018. gada septembra. Tajā ietvaros būs iekļauta servera izstrādāšana, izmantojot Go valodu. Sāksim no pašas valodas būtībām un tās iezīmēm, apskatīsim tās objektu modeli, kura nav 100% balstīta uz objektiem, bet ar to arī ir interesanta. Arī iepazīsimies ar kļūdu pārstrādāšanu. Kursa ietvaros mēs apskatīsim informācijas pārraides tiklā protokolus, rakstīsim HTTP serverus, kā arī nelielus TCP-IP un UDP serverus. Izstrādāsim programmu, kura līdzīgi Google robotiem pārskatīs internetu un izveidos savdabīgu mapi. Arī mēs pārstrādāsim nepazīstamas datu struktūras, stingri tipizētajā valodā.

Semestris sāksies jau šajā rudenī un mēs aicinām visus gribētājus, kuri jau apguva programmēšanas pamatnodaļas obligātus semestrus.

 

 

Mūsu KID

Kursi pateicas skolēniem,un vinu vecākiem, kuri ātri atsūtija savu atļauju uz bērnu personālo datu glabāšanu. Beigās, katrs kursants ieguva savu kursanta identifikatoru (KID). Tagad visos mūsu sarakstos jūs varēsiet redzēt tikai KIDs.

 

 

Nepeldēt aiz bojām!

A.Kaņevskis.

Pirmo reizi šis teksts un nākamais bija publicēti 2007.gadā. Nekādu nelaimes gadījumu ar mūsu kursantiem vasarās nav noticis. Droši vien, starp  kursantu  saprātīgo uzvedību uz ūdens un mūsu tekstu nav nekādas saistības. Bet kas to var zināt?

Text Box:   Nesen es izlasīju Peldēšanās organizācijas noteikumus jūrā, kas bija spēkā kādā sanatorijā. Lūk daži piemēri no tiem. Ikvienam jābūt klāt galvassegai, dvielim, peldkostīmam (peldbiksēm)... Iet ūdenī atļauts tikai pēc peldēšanas instruktora komandas. Pelde notiek ierobežotā sektorā, peldēt aiz iežogojuma (bojas) nedrīkst. Iet ūdenī drīkst tikai līdz krūšu līmenim. Stingri aizliegts nirt, lietot masku, peldpleznas, caurulīti, piepūšamos priekšmetus, dot viltus trauksmes signālus, grūstīties un cīkstēties ūdenī.

Es smaidīju tikai līdz brīdim, kamēr atcerējos, kā es uzvedos kad peldējās mans mazdēls un mazmeita un ko es viņiem saku pirms peldes. Atsevišķu stāstu var veltīt maniem tēlainajiem aprakstiem jūrā aizpūstajai bumbai un bērnu vēlmēm to noķert. Tātad peldēšanas instruktora amatam un pat tā jaunākā palīga amatam es esmu profesionāli nederīgs.

Tātad, mani dārgie kursanti! Baudiet dzīvi pie ūdeņiem, bet krasi nepazeminiet savu intelektuālo līmeni, redzot ūdenstilpni. Nedomājiet, ka viss sliktais var notikt kaut kur ļoti tālu un, protams, ne ar jums. Īsi sakot: Nepeldēt aiz bojām! Es teicu!

 

 

 

Gāzētie dzērieni var bojāt DNS

http://www.membrana.ru/lenta/?7295

 

Pie tāda negaidīta slēdziena nācis Pīters Paipers Šefīldas universitātē, veicot izmēģinājumu sēriju savā laboratorijā. Izrādās, ka daudzas problēmas, kas saistītas ar vecuma izmaiņām vai pārmērīgu alkohola lietošanu, piemēram aknu cirozi un Parkinsona slimību, var radīt arī parastie atvēsinošie gāzētie dzērieni. Tie (un ne tikai tie) satur vielu, kuras kaitīgā iedarbība, pēc Paipera domām līdz šim nav pietiekami novērtēta. Runa ir par nātrija benzoātu (E211) plaši izplatītu konservantu pārtikas rūpniecībā, kuru atzinušas dažādas atbilstošās institūcijas dažādās valstīs.

Nātrija benzoāts jau ir bijis par iemeslu satraukumam, tikai toreiz runa bija par tā kancerogēno efektu. Lieta tāda, ka nātrija benzoāta savienojumā ar C vitamīnu bezalkoholiskajos dzērienos, veidojas benzols, kas ir kancerogēna viela. Ir bijuši pat gadījumi, kad no tirdzniecības ir izņemti vairāku marku dzērieni sakarā ar to paaugstināto benzola saturu. Tomēr, visumā E211 tiek uzskatīts par nekaitīgu pārtikas piedevu, protams, ievērojot spēkā esošos normatīvus par tā galējām koncentrācijām produktos.

Tagad Pīters Paipers, molekulārās bioloģijas un biotehnoloģijas profesors, pārbaudīja nātrija benzoāta iedarbību uz dzīvajām rauga šūnām un atklāja, ka šis savienojums bojā svarīgu DNS zonu mitohondrijos. Viņš uzskata: Šīs ķimikālijas izsauc nopietnu DNS bojājumu mitohondrijos tā, ka DNS pilnībā tiek inaktivēta. Mitohondriji nodrošina jums enerģiju un, ja jūs tos bojājat lielos daudzumos, šūna sāk darboties ar traucējumiem. Ir daudz slimību, kas saistītas tieši ar šīs DNS daļas bojājumu Parkinsona slimība un virkne neirodeģeneratīvo slimību, un vēl tas saistīts ar novecošanās procesiem.

Tādā kārtā, pēc zinātnieka domām, E211 satura normas pārtikas produktos jāpārskata, veicot vairāk pētījumu. Viņš uzskata, ka esošās metodes, pēc kurām nosaka nātrija benzoāta kaitīgumu, ir nekorektas un ka tās neievēro iepriekš minēto atklājumu. Sevišķi Paipers bažījas par bērniem, kas lielos daudzumos patērē gāzētos dzērienus.

Garšīgu gāzēto dzērienu neviens negatavojas aizliegt, bet iespējams, ka mums jāpadomā par izdzertā gāzētā ūdens daudzumu!