Kursu Darbs

kursi@progmeistars.lv

#83 2018. gada 23. decembris

Pulkveža Brieža 6-1,

tel. 26428902, 67336035, www.progmeistars.lv2019

 

Iestāšanas kursos.

Bez pārrunām tiek uzņemti: lietišķajās nodaļās skolēni sākot ar 5.klasi; programmēšanas sākuma un pamatnodaļās olimpiāžu godalgu ieguvēji un skolēni ar teicamām atzīmēm matemātikā (tas, kurš vēlas iestāties, uzrāda administrācijai diplomu vai liecību); programmēšanas sākuma un pamatnodaļās citu nodaļu audzēkņi, kas saņēma pasniedzēju rekomendācijas.

Citi skolēni tiek uzņemti pēc pārrunu vai iepazīšanās programmēšanas nodarbību rezultātiem Vairākas tādas nodarbības notiek visu gadu laikā. Ir jāapmeklē viena no tām. Vienkārši sekojiet reklāmai mūsu mājas lapā. Uz šādām nodarbībām vienmēr ir iepriekš jāpierakstās. Lai to izdarītu, ir jāgriežas pie kursu administrācijas.

Tālr.67336035, 26428902, 28605451.

Viskrievijas skolnieku komandas olimpiāde programmēšanā 2018

No 9. līdz 10. decembra 2018. gada tika aizvadīta Deviņpadsmitā Viskrievijas skolnieku komandas olimpiāde programmēšanā. Sacensību dalība notika Sankt-Pēterburgā, Barnaulā, Almatī, Tbilisī un Kremenčugā.

252 komandas tika ierakstītas tabulu beigu rezultātā. Komandas, izrisinot 6 vai 7 uzdevumus, tika apbalvoti 3. pakāpes diplomiem. Komandas, izrisinot 8 uzdevumus, tika apbalvoti 2. pakāpes diplomiem. Komandas, 9 un vairāk uzdevumus, tika apbalvoti 1. pakāpes diplomiem. Mūsu komanda Rīga, Progmeistars BAG, kuru sastāvā bija Mihails Abramovs, Jegors Baļzins, Eduards Gaņkins beidza sacensības ar labu rezultātu un saņēma 2. pakāpes diplomu. Otrai mūsu komandai Rīga-Cēsis, Progmeistars, EVRika, kuru sastāva bija Eduards Kavaleristovs, Vladimirs Ščigoļevs, Renāts Jurševskis tikai nedaudz nepietika līdz 3. pakāpes diplomam.

Komandas vadītājs bija mūsu vadošais pasniedzējs Sergejs Meļņiks.

Labākās 4 komandas bija no Maskavas un Kazaņas:

 

Pārejam uz GO.

 

 

Programmēšanas pamatnodaļa uzsāk pāreju uz GO programmēšanas valodu.

.

 

Rudens semestrī, pirmā semestra kursanti uzsākā programmēšanas apmācību, kā instrumentālo pamatlīdzekli izmantojot programmēšanas valodu GO, nevis tradicionālo Paskālu. Attiecīgi visi turpmākie semestri šiem (un nākamajiem) kursantiem pamatosies tikai uz GO.

GO valoda ir diezgan jauna, tai pat nav desmit gadu. Tās popularitāte ir diezgan augsta un turpina pieaugt. Šis paziņojums nav paredzēts, lai apspriestu iemeslus šādam straujam popularitātes pieaugumam, atzīmēšu tikai valodas pamatīpašības, kas ļauj to uzskatīt par cienīgu klasiskā Paskāla aizvietotāju programmēšanas mākslas apgūšanā.

         GO, līdzīgi kā viens no tā priekšgājējiem, proti, valoda C, izmanto tikai dažas pamatkonstrukcijas. Rūpīga tādu konstrukciju atlase ļauj veiksmīgi apvienot vienkāršību un izteiksmību, kas ir ļoti sarežģīts uzdevums valodas izstrādātājiem. Taču kādiem izstrādātājiem! GO pamatlicējiem, proti, Robam Paikam, Kenam Tompsonam, Robertam Grizmeram, ir augstākā autoritāte profesionālajā vidē.

         GO dizains stimulē lasāmā (un attiecīgi, drošāka) koda izstrādi, kas ir ārkārtīgi svarīgi ne tikai profesionālajā programmēšanā, bet arī apmācībā, pat nav saprotams, kur tas ir svarīgāk. Jebkurā gadījumā lasāmība ir jebkura koda kritiskais moments. Stingrākā tipizācija ir nepārprotams pluss iesācējiem. Spēcīga un aktīva Go savienība, draudzīga vide savienībā svarīgi un vērtīgi visiem.

         Bagāta standarta bibliotēka, aktīva valodas ārējās bibliotēkas izaugsme ir svarīga ne tikai profesionālajiem programmētājiem. Valodas turpmākās perspektīvas un pieaugošā aktivitāte ir varbūt pat svarīgāka tiem, kas tikko uzsāk sistemātiski apgūt programmēšanu.

Izrādās, ka Go veicina programmēšanas disciplīnu, tādā veidā saglabājot Paskāla iespēju uz tā pamata veikt profesionālās programmēšanas viengabalainu, sistemātisku apmācības kursu.

 

Blockchain Cuties Team

 

Andrejs Pelipenko,

Vladimirs Tomko projekta vadītāji.

 

Mēs, projekts Blockchain Cuties un mūsu mērķis blokčein spēli uztaisīt par Nr.1 pasaulē! Tieši tāpēc mēs pašlaik meklējam spicus domu biedrus savai komandai!

Mēs jau veiksmīgi esam laiduši klajā pirmo kriptospēli Latvijā Blockchain Cuties (https://blockchaincuties.com), kura šobrīd ieņem vietu blokčein spēļu TOP 10 visā pasaulē. Spēle strādā Ethereum tīklā, taču jau tuvākajā laikā mēs plānojam uzsākt darbu arī citos blokčeins. Atšķirībā no cietiem Ethereum eksistējošiem spēļu projektiem, Blockchain Cuties var atjaunināt kā parastu spēli, tas ļauj pastāvīgi uzlabot un attīstīt produktu. Vārdu sakot, Blockchain Cuties attīstības plāns pārdomāts vismaz gadu uz priekšu, un trūkst tikai Jūs, lai visu realizētu maksimāli ātri un lieliski!

Situācijā tirgū pašlaik atgādina 2007.gadu, kad tikko klājā nāca iPhone un parādījās pielikumu AppStore tirgus, telefoni bija vāji, pielikumi nekvalitatīvi, iphone izstrādātāju nebija, dokumentāciju nebija iespējams atrast. Taču tie, kas tobrīd ieņēma nišu tirgū, šobrīd ir izauguši lielās kompānijās.

Šobrīd ir analoģiska situācija blokčeinā. Ideāla situācija, lai parādītu sevi, tikt skaidrībā ar jauno tehnoloģiju, izdomāt velosipēdu un būt par pieprasītu speciālistu tuvākos 5-10 gadus. Tādas iespējas izsisties bez lieliem tehniskiem un finanšu līdzekļiem izpaužas diezgan reti, šobrīd ir jāizmanto moments. Runa iet nevis par mainingiem vai treidingiem, bet tieši par izstrādi.

Pati blokčeina ideja tas ir decentralizācija, neatkarība no centrālās pārvaldes, publicitātes. Blokčeins tas ir veids kā panākt konsensu starp cilvēkiem, kas viens otram neuzticas.

Mūsu spēlē spēļu aseti uzglabājas blokčainos un tiek apstrādāti ar smart kontraktiem, kuros iepriekš jau ir ielikta visa spēles biznesa loģika. Ja kontrakts neļauj atņemt jums mantu spēlē, tad to jau neviens nespēj izdarīt - ne hakeris, ne valsts, ne spēlēs izstrādāji, ne tīkla maineri. Spēle strādā Ethereum tīklā, kas ļauj to spēlēt pat bez saita, pa taisno nosūtot ziņojumu smart kontraktam caur Ethereum tīklu. Spēle turpinās darbu, pat ja izstrādāji atslēgs serverus.

Kopā ar šķietamu anonimitāti blokčeins sniedz arī publicitāti. Visas transakcijas ir redzamas un caurskatāmas. Vienmēr var atrast vēsturi un atrast kas kuram ir sūtījis naudu un kādas smart konrakta funkcijas ir izsaucis. Ja valsts iktu vadīta caur blokčeinu, tad jebkurš cilvēks varētu zināt, kur tieši īstenībā ir nokļuvusi nauda tilta celtniecībai. Mēs ticam, ka blokčeins ir cilvēces spoža nākotne.

Tehniski spēle sastāv no daudzām daļām:

1. PostgreSQL serveris;

2. Web uz TypeScript, one page html;

3. Backend: Java/Spring/Hibernate;

4. Sinhronizācija ar blokčeinu: Java serveris;

5. Ethereum Smart-Contracts: Solidity;

6. Ethereum Nodes: akari ar ētera tīklu.

Šobrīd mūsu komanda sastāv no 16 cilvēkiem, taču mēs pastāvīgi augam un meklējam foršus spicus speciālistus, kuri kopā ar mums būs gatavi iegūt pirmtiesības kriptospēļu tirgū.

Mēs meklējam:

        Mid/Senior Java izstrādātāju,

        Mid/Senior spēles loģikas izstrādātāju:

        Mid/Senior Frontend izstrādātāju

        Blokčeina izstrādātāju

        WebAssembly konsultantu. Vajadzīgs

        Testētājs.

Ar atvaļinājumiem un darba grafiku Blockchain Cuties ir diezgan elastīgi darba dienas sākums no 10-11, taču ja tiek izpildīts uzdevums un ir laba komunikācija ar komandu, tad var novirzīties no grafika, tostarp arī pareti strādājot no mājām. Birojs atrodas Rīgā, Purvciemā. Ar stāvvietu viss ideāli.

Nedaudz par mūsu komandu:

Blockchain Cuties tā ir draudzība un jautra kompānija, kura ir pieradusi ne tikai runāt, bet arī ātri darīt (taču runājam mēs, starp citu, krieviski, angliski un latviski). Mēs pastāvīgi spēlējam savus produktos un kontaktējamies ar spēlētājiem, lai būtu lietas kursā, un labāk izprastu, kas notiek ar spēli. Mēs propagandējam Community Driven Development filozofiju, izstrādājam spēles kopā ar kopienu, apspriežoties ar tās dalībniekiem un noskaidrojam atgriezenisko saiti. Mūsu lojālos lietotājus mēs padarām par Blockchain Cuties visuma daļu, rīkojam aplādes un streemus un dažādi cenšamies būt tuvāk tiem, kas gūst baudu un prieku spēlējot mūsu produktu katru dienu.

Mēs esam ļoti dažādi cilvēki ar dažādiem bekgraundiem kāds dzied, kāds ir kinomāns un Marvela komiksu cienītājs, kāds ir videoblogeris un stimmeris, bet kāds ir efektīva dzīves veida un taimmenedžmenta piekritējs, taču mēs visi vienoti ar vienu mērķi uztaisīt labāko produktu kriptospēļu tirgū un caur to ienest blokčeinu masās!

 

Pieprasījums pēc mūsu kursu audzēkņiem ir noturīgi augsts.

Pieprasījumu pieteikumu skaits pēc mūsu kursu absolventiem no uzņēmumu puses pieaug. Darba devēji vēlas iegūt darbinieku ar darba pieredzi, taču mēs vienmēr dzirdam: Ar jūsu ieteikumu paņemsim arī iesācēju. Mums ir skaidrs, kāpēc: mūsu kursu beidzējam ir fundamentālas zināšanas programmēšanā un viņš prot ātri apgūt jaunu materiālu. Taču studentam, kurš sāka strādāt pat uz nepilnu slodzi, ir svarīgi prasmīgi saplānot savu laiku, lai nepamestu mācības universitātē. Ir jārēķinās ar to, ka, visdrīzāk, nāksies strādāt ne mazāk kā 70% no pilnas slodzes. Tāpēc daži mūsu kursu absolventi dod priekšroku darbam uz pilnu slodzi un mācībām vakara nodaļā. Toties cilvēks iegūst ļoti vērtīgu darba pieredzi.

Dažreiz vakances parādās arī mūsu kursos: uz pasniedzēja darbu vai programmēšanas nodaļā. Es domāju, ka tas ieinteresēs pat vecāko klašu skolēnus. Pamatā mēs paši nosakām audzēkņus, kas var strādāt uzņēmumos vai kļūt par mūsu kolēģiem. Taču, arī jūs, cienījamie kursu audzēkņi, izrādiet iniciatīvu. Mēs esam gatavi un ieinteresēti apspriest katru konkrētu pieteikumu.

Obligāti griezieties pie mums!