Kursu Darbs

kursi@progmeistars.lv

#2 2006. gada 22. novembris

Pulkveža Brieža 6-1, tel. 7336035, www.progmeistars.lv 

 

2. novembrī kursiem

palika 15 gadi!!!

 

Iestāšanos kursos!

Iestāšanas nosacījumi ir papildināti ar dažādiem atvieglojumiem. Tagad uz kursiem mēs pieņemam: bez testēšanas, pēc pārrunas rezultātiem, pēc testēšanas ar papildpunktiem.

Bez testēšanas tiek pieņemti skolēni uz lietišķo nodaļu.

Bez testēšanas tradicionāli pāriet uz pamatnodaļu vai sākumnodaļu labākie kursanti no sākumnodaļas, lietišķas sagatavošanas nodaļām.

Bez testēšanas tiek pieņemti informātikas un matemātikas olimpiāžu godalgas ieguvēji. Reflektants uzrāda administrācijai diplomu vai uzrāda aizbildināšanās internētā.

Bez testēšanas tiek pieņemti skolēni ar labām atzīmēm matemātikā. Reflektants uzrāda administrācijai liecību vai izziņu no skolas.

Līdz 12. janvārim pēc pārrunas rezultātiem tiek pieņemti pārējie skolēni. Reflektants vienojas ar administrāciju (tel.7336035) par pārrunas laiku un uzrāda administrācijai liecību vai izziņu no skolas.

14. janvārī kursu telpās (Rīga, Pulkveža Brieža 6-1) notiks testēšana. Lai Jūs pielaistu pie testēšanās, Jums vajadzētu Līdz 12. janvārim piereģistrēties caur internetu www.progmeistars.lv vai pa telefonu 7336035.

Aiciniet savus prātīgus draugus mācīties mūsu kursos!!!

 

 

Palīdzēsim atrast darbu!

Pēdējo nedēļu laikā mūsu kursus pārpludināja pieteikumu plūsma no daudzām Rīgas datoru firmām. Vajadzīgi projektu vadītāji, programmētāji, testētāji.... Alga tiek piedāvāta no parastās līdz, saudzīgi izsakoties, ļoti un pat ļoti, un pat super!

Dārgie absolventi! Mēs ar prieku palīdzēsim atrast interesantu darbu un aizstāvēsim jūsu intereses. Bet mums ir tikai viens lūgums un pat noteikums. Mēs nevēlamies, lai tie, kuri vēl mācās, pārtrauktu studijas universitātēs. Mēs centīsimies panākt jums pieņemamu darba grafiku. Raksties mums, zvaniet mums. Gaidām!

 

Ne tikai programmēšana!

Pirms 2 gadiem darbu sāka lietišķā nodaļa. Šajā nodaļā kontingents tiek ieskaitīts bez testēšanas. Tā bija iecerēta tikai piektās klases skolniekiem. Bet programma izrādījās tik interesanta un piesātināta, ka viņiem sāka pievienoties arī 6.-9.klašu skolnieki. Tie ir mūsu kursanti, kuri dažādu iemeslu dēļ grib vai kuriem jāizdara pārtraukums programmēšanas apgūšanā un svešie.

Mācību programma vienmēr pilnveidojas. Pirmā semestra beigās Darbs operētājsistēmā Windows kursantiem bija jāizprot operētājsistēmas iespējas, pareizi jāformulē savas prasības tai un atbilstošiem šīm prasībām jāprot noregulēt sistēmas galvenos parametrus. Liela vērība tiek veltīta drošības jautājumiem, datora loģiskajai higiēnai. Otrajā semestrī Hipertekstu HTML iezīmējuma valoda tiek analizēti jautājumi, kas saistīti ar internēta lappuses izveidošanu. Trešais semestris turpinās otrā un pirmā semestra tematiku. Pieteikties var līdz janvāra vidum. Mācības var sākt tieši no otrā semestra.

Sākuma nodaļas pasniedzēji atzīmē, ka pēc lietišķās nodaļas jauniešiem arī programmēšana veicas ievērojami labāk.

Godājamie sākuma nodaļas kursanti! Atkārtojam vēlreiz: ja jūs gribat vai jums jāizdara pārtraukums programmēšanas mācībās, nāciet uz lietišķo nodaļu. Mēs jūs uzņemsim pirmām kārtām.

 

Samaksa un reģistrācija

Ar dziļu nožēlu kursi ir spiesti paziņot, ka sākot ar nākošo semestri mēs paaugstinām mācību maksu. Kursi prata noturēt cenu vienā līmenī veselus 2 gadus. Iepriekšēji aprēķini dod šādus summas par semestri: lietišķā nodaļa - 39 lati, sākuma nodaļa 44 lati, pamata nodaļa 79 lati. Atsevišķos gadījumos tie, kas turpina mācības, var vienoties ar administrāciju par individuālu apmaksas grafiku.

Pirmo piecu semestru turpinājušiem no lietišķa nodaļas no sākuma un pamatnodaļas, kā arī bez testēšanas pieņemtajiem, vajadzētu samaksāt par kursiem un piereģistrēties līdz 15. janvārim. Apmaksa un reģistrācija uz pamatnodaļas speckursiem līdz 12. janvārim. Pieņemtie pēc testēšanas rezultātiem maksā un reģistrējas 15. 17. janvārī. Reģistrācijas paraugi izlikti nodaļas "uzņemšanas noteikumi" beigās. Piereģistrēties pec apmaksas var pie kursu sekretāres un pa e-mail kursi@progmeistars.lv

 


Mihails Tāls.

(9.11.1936 28.06.1992)

www.dialogi.lv chess-game.chat.ru/people/tal.html

www.peoples.ru/sport/chees_player/tall/facts.html

ru.wikipedia.org/

Mēs nospēlējām ar Tālu desmit partijas - 
 Preferansu, acīti un biljardu, - 
Tāls teica: Tāds nepievils!
V.Visockis
 

Text Box:  Mihails Tāls dzimis Rīgā ārsta ģimenē. Septiņu gadu vecumā zēns prātā reizināja jau trīsciparu skaitļus, varēja vārds vārdā atkārtot lekciju par medicīnas tēmu. 15 gadu vecumā pabeidza vidusskolu un iestājās Latvijas Valsts universitātes Filoloģijas fakultātē. Diplomdarbu nākošais lielmeistars rakstīja par tēmu Satīra Ilfa un Petrova romānos.

Šahu spēlēja no desmit gadu vecuma, darbojās Rīgas Pionieru pils šaha pulciņā pie lielmeistara Aleksandra Koblenca. 17 gadu vecumā kļuva par Latvijas čempionu, bet 21 gada vecumā pirmo reizi uzvarēja PSRS čempionātā (1957.). Tāla panākumi bira kā no pārpilnības raga. 1958.gadā viņš atkal kļuva par PSRS čempionu, pēc tam bija pirmais starpzonālajā turnīrā, pēc gada apsteidza visus pretendentus turnīrā, tajā skaitā Smislovu, Keresu, Petrosjanu, jauno Fišeru.

Savos 23 gados kļuva par astoto, visjaunāko pasaules čempionu, 1960.gadā Maskavā mačā uzvarot Mihailu Botviņņiku. Uzvarēja aptuveni 40 starptautiskajos turnīros, 8 reizes PSRS izlases sastāvā kļuva par Pasaules šaha olimpiādes uzvarētāju (1958.-1982.); turklāt parasti ieņēma 1.vietu pie sava galdiņa. 1988.gadā uzvarēja pirmajā neoficiālajā pasaules ātrspēles čempionātā, apsteidzot pasaules čempionu Gariju Kasparovu un pasaules eksčempionu Anatoliju Karpovu.

Tāla spēli raksturo ātra domāšana, precīzs variantu aprēķins, galvu reibinošas kombinācijas. Viņu dēvēja par miera traucētāju, šaha burvi, šaha mākslas Mocartu, Rīgas huzāru. Stils atnesa viņam apbrīnojamu popularitāti un piesaistīja šaha mākslai daudzus jaunus pielūdzējus.

Tāls bija gatavs ziedot jebkurā brīdī! Pēc partijas analītiķi atrada dažu viņa kombināciju atspēkojumus, bija neizpratnē par Tāla pretinieku dīvainajām pārskatīšanās kļūdām, izteica dažādus minējumus, bet Tāls it kā neievēroja to visu: turpināja spēlēt bez baiļu ēnas par zaudējumu, upurēja bez nožēlas, apbrīnojami prasmīgi radīja sarežģījumus, aprēķināja variantus neparasti tālu uz priekšu un ātri. Viņu varēja atspēkot analīzē, bet pārāk grūti pie šaha galdiņa.

Slavenajā divcīņā Tāls - Botviņņiks spilgti izpaudās abu meistaru šaha individualitātes īpatnības. Ikviens šahists zina: katrā pozīcijā vienmēr ir vislabākais gājiens. To vajag atrast un izdarīt. Bet spēlē ar Tālu šī metode nedarbojās. Uz labāko Mihaila Botviņņika gājienu Tāls bieži vien atbildēja nebūt ne ar labāko gājienu, bet ar kādu paradoksālu, mulsinošu. Radās pozīcijas, kuras nevarēja loģiski novērtēt; laiks apdomāšanai gāja, Botviņņiks zaudēja pārdomu pavedienu un zaudēja. Līdz saprata, ka pret Tālu ne vienmēr ir jāmeklē objektīvi labākais gājiens. Dažreiz daudz pareizās ir izdarīt gājienu, kas tā vienkāršo pozīciju, ka tā kļūs neizturami garlaicīga. Neredzot romantiskas, kombināciju bagātas iespējas, Tāls sāka garlaikoties un zaudēt. Un Botviņņiks uzvarēja, atgriežot sev atpakaļ pasaules čempiona titulu.

Ja jaunais Tāls īpašu uzmanību veltīja pozīciju intuitīvam novērtējumam, radoša riska nepieciešamībai sarežģītā spēlē (daudziem upuriem, viņaprāt, vispār nav nepieciešams konkrēts aprēķins), tad Tāla vēlāko gadu spēles atšķiras ar idejas dziļumu, augstu tehnisku meistarību, prasmi praksē realizēt viengabalainus stratēģiskus plānus.

Daudzos turnīros Mihails Tāls spēli savienoja ar žurnālista darbību. Parasti diktēja savas korespondences pa tālruni, un tās gāja salikumā bez labojumiem. No 1960.gada turpmākos desmit gadus bija Latvijas žurnāla Šahs galvenais redaktors. Filmējies zinātniski populārajā filmā Septiņi soļi aiz horizonta, kurā tika parādīta viņa vienlaicīgā spēle ar pirmās klases šahistiem uz 10 galdiņiem. Īpaši gribas atzīmēt Mihailu Tālu kā cilvēku, kuram piemita dzirkstoša humora sajūta. Viņa žurnālista raksti un daudzās intervijas, prasme zibenīgi improvizēt atnesa viņam vispārējas simpātijas.

Visai līdzīgs patiesībai ir šāds notikums. Tāls jau bija valsts čempions, bet turpināja pasniegt literatūru skolā. Reiz, ieejot klasē, viņš ieraudzīja uz palodzes šaha dēli ar sakārtotām figūrām. Viegli varēja pārliecināties, ka baltie pieteiks matu četros gājienos. Bet Tāls nesāka konfliktēt ar skolēniem un sāka savu stāstu par literatūru. Taču, atkal palūkojies uz šaha dēli, viņš saprata, ka šajā laikā partijā tika izdarīti vēl daži gājieni. Ja baltie būtu noveduši partiju līdz loģiskam galam un pieteikuši matu pretinieka karalim, tad Tālā virsroku drīzāk būtu ņēmis šahists un viņš piedotu disciplīnas pārkāpējiem. Bet viņiem par nelaimi, baltie ne tikai palaida garām matu, bet vispār nonāca pie sasistas siles. Vienīgo reizi dzīvē Tāls izdarīja stingru ierakstu dienasgrāmatā: Neatrada matu četros gājienos literatūras stundā.

1969.gadā Tālam tika izņemta niere, kas ietekmēja turpmāko veselības stāvokli. Taču arī tajos gados viņa panākumi bija pietiekami izteiksmīgi. Viņš vēl trīs reizes kļuva par valsts čempionu, uzvarēja un dalīja pirmo vietu 11 pasaules turnīros. Par sasniegumiem šahā apbalvots ar ordeni Goda zīme(1960.) un Tautu draudzības ordeni (1981.).

Mihails Tāls nomira 1992.gada 28.jūnijā Maskavā, apglabāts Rīgā Šmerļa kapos, līdzās tēvam, mātei un vecākajam brālim.

Rīgas 800-gades svinību dienās Rīgā Vērmaņa parkā par godu dižā šahista 65 gadiem tika atklāts Mihaila Tāla piemineklis (tēlnieks Oļegs Skarainis, arhitekti Guntis Sakne un Lelde Šterna). Tieši šeit, bijušā Auto darbinieku kluba terasē viņš pavadīja pirmās stundas pie šaha dēļa.