Kursu Darbs

kursi@progmeistars.lv

#5 2007. gada 14. marts

Pulkveža Brieža 6-1, tel. 7336035, www.progmeistars.lv 


 

Rakstiet vēstules!

Godājamie kursanti! Ziņas par mūsu rīcībā esošajām jūsu elektroniskajām adresēm ir novecojušas un visai nepilnīgas. Administrācija griežas pie jums ar lūgumu atjaunot šīs ziņas. Mēs būsim pateicīgi, ja katrs no jums atsūtīs no savas adreses vēstuli, kurā būs precīzi norādīts šīs vēstules autors. Mūsu adrese: kursi@progmeistars.lv.

Administrācija plāno saskarsmē ar kursantiem izmantot elektronisko pastu visbūtiskākajā veidā.

 

Iestāšanos kursos!

Iestāšanas nosacījumi ir papildināti ar dažādiem atvieglojumiem. Tagad uz kursiem mēs pieņemam: bez testēšanas, pēc pārrunas rezultātiem, pēc testēšanas ar papildpunktiem.

Bez testēšanas tiek pieņemti skolēni uz lietišķo nodaļu.

Bez testēšanas tradicionāli pāriet uz pamatnodaļu vai sākumnodaļu labākie kursanti no sākumnodaļas, lietišķas sagatavošanas nodaļām.

Bez testēšanas tiek pieņemti informātikas un matemātikas olimpiāžu godalgas ieguvēji. Reflektants uzrāda administrācijai diplomu vai uzrāda aizbildināšanās internētā.

Bez testēšanas tiek pieņemti skolēni ar labām atzīmēm matemātikā. Reflektants uzrāda administrācijai liecību vai izziņu no skolas.

Līdz 13. maijam pēc pārrunas rezultātiem tiek pieņemti pārējie skolēni. Reflektants vienojas ar administrāciju (tel.7336035) par pārrunas laiku un uzrāda administrācijai liecību vai izziņu no skolas.

13. maijā kursu telpās (Rīga, Pulkveža Brieža 6-1) notiks testēšana. Lai Jūs pielaistu pie testēšanās, Jums vajadzētu Līdz 11. maijam piereģistrēties caur internētu www.progmeistars.lv vai pa telefonu 7336035.

Aiciniet savus prātīgus draugus mācīties mūsu kursos!!!

 

Matemātiskā nodaļa.

Semināri 9-10 klasēm Atkārtosim matemātiku! strādā katru pirmdienu. Sākums plkst. 18:00.

Nodarbības ir bezmaksas.

Neaizmirstiet, ka no 2008/2009 mācību gada matemātikas eksāmens vidusskolā būs obligāts. Mūsu pieredzes bagātākie pedagogi palīdzēs bērniem pārvarēt šo, dažiem skolēniem diezgan sarežģīto, šķērsli.

Pierakstīties vajag tieši kursos vai pa elektronisko pastu e-mail: kursi@progmeistars.lv vai pa tālruni7336035.

 

Mūsu draugi un partneri.

Mūsu sadarbība ar Fortech sākās 1992. gadā. Sākot no tā laika un līdz SIA Progmeistars nodibināšanai 2000.gadā Fortech vadība visu laiku ir sponsorējusi apdāvināto bērnu mācīšanu. Daudzi no viņiem ir kļuvuši par augsti kvalificētiem analītiķiem, daži par zinātņu doktoriem. Tagad mūsu sadarbība turpināsies!!!

Nocitēsim tekstu no FMS mājas lapas.

SIA FMS (Financial Management Solutions) darbība aizsākās 1991. gadā, kad tika dibināts viens no pirmajiem IT uzņēmumiem Baltijas valstīs SIA Fortech. Vēlāk tika izveidots uzņēmums Microlink Latvia, kurš 2005. gadā dibināja meitas uzņēmumu SIA FMS, atdalot finanšu un grāmatvedības risinājumu izstrādi, ieviešanu un apkalpošanu no pārējām darbības sfērām. Kopš 2006. gada FMS kā pastāvīgs uzņēmums, un esam uzkrājuši unikālu pieredzi, kļūstot par nopietnu konkurentu gan pašmāju, gan ārzemju uzņēmumiem.

SIA FMS ir ieviesta un pastāvīgi tiek pilnveidota kvalitātes vadības sistēma atbilstoši starptautiskā standarta ISO 9001:2000 prasībām. Atbilstoši ISO 9001:2000 standartam uzņēmuma biznesa vadības un analīzes risinājumu ieviešanas, projektu vadības un apkalpošanas jomas SIA FMS ir sertificētas kopš 2005.gadā. Pilnveidojot uzņēmuma kvalitātes vadības sistēmu, 2006.gadā ISO 9001 sertificētā joma tika paplašināta, tajā iekļaujot arī biznesa vadības un analīzes risinājumu izstrādi. Atbilstības novērtējumu ISO 9001 standarta prasībām uzņēmumā veica SIA Bureau Veritas Latvia.

Šobrīd SIA FMS izstrādā, ievieš un apkalpo uzņēmumu un organizāciju finanšu un biznesa vadības sistēmas, kā arī biznesa analīzes risinājumus arī Latvijas tirgū populāro resursu vadības risinājumu Apvārsnis, vidējiem un maziem uzņēmumiem domāto finanšu uzskaites un grāmatvedības programmatūru UVIS. Mēs izplatām arī pasaulē vadošo datu analīzes risinājumu MicroStrategy, automašīnu tirgotāju un servisa nodrošinātāju biznesa vadības sistēmu Automaster, pašvaldību darbības atbalsta sistēmu TEKLA XCity.

Mūsu Tehnoloģiju partneri programmatūras izstrādē ir pasaules vadošie nozares uzņēmumi Microsoft un Oracle.

SIA FMS sadarbojas ar vairāk nekā trīsdesmit UVIS dīleriem un ieviešanas partneriem, kuri ne vien nodrošina mūsu izstrādāto risinājumu UVIS un arī Apvārsnis ieviešanu, bet arī atbalstu visā Latvijas teritorijā.

Uzņēmumā šobrīd strādā vairāk kā 80 profesionāli darbinieki, kuru izglītību un profesionālo attīstību uzņēmums nepārtraukti pilnveido. Mēs lepojamies ar saviem speciālistiem, kuri uzņemas pilnu atbildību par sistēmas ieviešanu, uzturēšanu un apkalpošanu.

SIA FMS plānotais 2006/07 finanšu gada apgrozījums - 4 miljoni latu. Patreiz Latvijā, Lietuvā un Igaunijā mūsu izstrādātos risinājumus UVIS un Apvārsnis izmanto vairāk nekā 2000 klientu, bet sistēmas lietotāju skaits pārsniedz 20 000.

Pārdomāta ilgtermiņa stratēģija, veiksmīga partneru izvēle, augsti kvalificēti speciālisti, kompetence un klienta vajadzību izpratne ir galvenie faktori, kas nodrošina kompānijas izaugsmi un nepārtrauktu attīstību. Vairāk nekā trīspadsmit gadu veiksmīgā Apvāršņa pieredze Latvijas tirgū un mūsu pakalpojumu profesionālā reputācija ir pamats mūsu ambīcijām ar saviem pakalpojumiem iziet starptautiskajā tirgū. Pirmais solis sperts 2006. gada nogalē: kopā ar Lietuvas vadošo tehnoloģiju kompāniju Blue Bridge Lietuvā tika izveidots kopuzņēmums FMS Lietuva ar mērķi apvienot pieredzi, kompetenci un resursus, lai Lietuvas privātā un publiskā sektora klientiem piedāvātu jaunus uzņēmumu vadības risinājumus.

Arī vietējā tirgū mēs turpināsim strādāt pie tā, lai saglabātu līdera pozīcijas kā labāko un kvalitatīvāko uzņēmumu un iestāžu uzņēmumu resursu vadības sistēmu izstrādātāji, attīstot un pilnveidojot mūsu produktu iespējas, piemērojot tās arvien mainīgajai Latvijas un Eiropas Savienības likumdošanai, kā arī individuālu uzņēmumu specifiskajām prasībām.

 

Pulta kults.

www.membrana.ru/articles/simply/2004/07/07/220900.html

 

 

 

2007.gada 15. feb-ruārā 93 gadu vecumā, apstājoties sirdij, no dzīves aizgāja tālvadības pults izgudrotājs Roberts Adlers

Savas dzīvas laikā Roberts Adlers saņēmis 180 patentus dažādām ierīcēm, kas atradušas pielietojumu gan slepenajās izstrādēs, gan arī mūsu ikdienas dzīve. Taču slavu viņam atnes, kā jūs saprotat, pirmās tālvadības pults radīšana.

Adlers dzimis 1913. gadā Vīnē. Turpat Austrijā viņš 24 gadu vecumā kļuva par fizikas zinātņu doktoru un drīz pēc tam emigrēja uz ASV, kur iestājās darbā korporācijas Zenith Radio (tagad tā ir Zenith Electronics Corporation) pētniecības apakšnodaļa.

Otrā pasaules kara laikā Adlers specializējās militārajās komunikāciju iekārtās, ieskaitot lidmašīnu augstfrekvences ģeneratorus un elektromehāniskos filtrus. Bet pēc kara viņš nodarbojās ar televizoriem, kopā ar kolēģiem pētot iespējas uzlabot signāla uztveršanas kvalitāti un atbrīvoties no dažāda veida traucējumiem. Un jāsaka, ka viņam tas izdevās.

Tajā pat laikā Adlera dzimtā kompānija nolēma apgādāt televizorus ar pultīm kaut kādas tālvadības ierīces tā jau ražoja

 

militāristiem. Un, lūk, piecdesmitajos gados tika radīta pirmā tālvadības pults (TVP), kas ieguva neoficiālu nosaukumu Lazy Bones (kas nozīmē nevis burtiski slinkie kauli bet gan sliņķis, slaists). Ar pirmās pults palīdzību varēja ieslēgt-izslēgt televizoru un pārslēgt kanālus, bet bija viena neliela neērtība: TVP ar kasti tika savienota ar diezgan resnu kabeli, kas izrādījās diezgan bīstams dažiem Zenith neveikliem klientiem.

1955.gadā notiek atbrīvošanās no auklas. Korporācija pēc Adlera kolēģa Jūdžina Polli (Eugene Polley) idejas izgatavo Flashmatic bezvadu TVP, kas patiesībā ir gaismas norāde. Ar staru vajadzēja trāpīt fotoelementiem, kas atradās sāņus no ekrāna. Diemžēl fotoelementi klausīja ne tikai televīzijas skatītājiem, bet reaģēja arī uz saules gaismu. Skaidrs, kādu haosu tas radīja.

Roberts Adlers atkal sāka domāt un nolēma, ka televizoram komandas jāmēģina nodot nevis ar gaismu, bet ar skaņu, turklāt tādu, lai cilvēka auss to nevarētu uztvert ar ultraskaņu.

Jaunā pults bija ļoti vienkārša, un tai nebija vajadzīgas pat baterijas. Pogas nospiešana radīja triecienu pa vienu no četriem viegliem dažāda garuma alumīnija stienīšiem tā klavierēs veserīši sit pa stīgām. Uztvērējs televizorā uztver šos augstfrekvences skaņas kā signālus par kanālu ritināšanu augšup-lejup, skaņas ieslēgšanu un izslēgšanu, kā arī barošanu. Pults ieguva nosaukumu Zenith Space Command un 1956. gada jūnijā nonāca pārdošanā. Tas tad arī tiek uzskatīts par pirmās pilnvērtīgās TVP parādīšanās datumu. 30-procentīgs cenu pieaugums televizoriem Zenith (vakuuma cauruļu dēļ, kas nepieciešamas resiveram) sākumā nedaudz apmulsināja publiku, taču nenovērtēt jaunumu bija neiespējami, slinkie kauli uzvarēja.

Sešdesmitajos gados pēc tranzistora izgudrošanas Adlers nedaudz izmainīja Zenith Space Command, lai ultraskaņas signālus radītu elektronika, radās barošana ar baterijām. Astoņdesmito gadu sākumā, kad dzima infrasarkanā tehnoloģija, koncerns Zenith un citas kompānijas jau bija pārdevušas vairāk nekā 9 miljonus televizoru ar Adlera tālvadības sistēmu.

Pats izgudrotājs par korporācijas tehnisko padomnieku strādāja līdz 1997.gadam.

Pēc izziņu informatīvajā portāla GRAMOTA.RU materiāliem.

 

Jautājums: Bieži mobilo tālruņu aprakstos raksta par teksta intelektuālo ievadu T9 un dēvē to gan par predikatīvu, gan par prediktīvu. Kā ir pareizi?

Atbilde: Tā ir prediktīva teksta ievade. Vārds prediktīvs nāk no angļu vārda predict iepriekš noteikt, pareģot; prognozēt. Vārds prediktīvs ir ierobežots vārdu savienojumā, to galvenokārt lieto mobilo sakaru tehnoloģijā.

Prediktīva teksta ievade ir šāda: ievadot SMS ziņojumu mobilajā tālrunī ar burtu kombināciju iebūvētā sistēma uzreiz uzrāda piemērotus vārdus, kas būtiski paātrina teksta sastādīšanu.

Predikatīvs tas ir loģikas un lingvistikas termins, īpašības vārds no vārda predikāts, predikācija. Predikāts 1) loģisks izteicējs; tas, kas spriedumā tiek izteikts par sprieduma priekšmetu; 2) gram. izteicējs.

Predikācija 1) definējums, subjekta satura atklāšana ar predikātu; 2) dotā domas priekšmeta, dotās domas attiecināšana uz īstenību, kas tiek realizēta teikumā, teikuma izveidošanas akts.