Katram kursu audzēknim semestra beigās rakstiski tiek paziņots atgādinājums par  APMAKSAS vai PIETEIKUMU iesniegšanas termiņu uz nākošo semestri. Zinot, ka ne visi kursu audzēkņi atnes uz mājām mūsu rakstiskos paziņojumus, mūsu interneta vietnē sāk „mirgot” informatīvs paziņojums par termiņu, kas pēc tam pāriet brīdinošā paziņojumā.    

Pēc iepriekš norādītā iesniegšanas termiņa ziņas no PIETEIKUMIEM tiek apkopotas, un tiek noskaidrots, cik katra semestra grupu var būt, kādas ir vairākuma mīļākās dienas. Pie tam, lai kursi strādātu bez zaudējumiem, vidējais kursu audzēkņu skaits grupās nedrīkst nolaisties zemāk par noteikto līmeni, proti, mēs nevaram izveidot daudz nelielu grupu. Mācību gada daļas semestru struktūra tiek noteikta tā, lai iekļautu maksimālu kursu audzēkņu skaitu mācību procesā. Un tā netiek mainīta, pat, ja parādās dažādu iemeslu dēļ nokavējušo kursu audzēkņu grupa. Ja nokavējušie ir gatavi uz kompromisiem vai viņiem vienkārši paveicās, viņiem tiek atrasta grupa. Taču tā notiek ne vienmēr.

Iesniegumu paraugos par mācību dienu un laiku, ko katram audzēknim ir jāiesniedz vai jānosūta administrācijai, ir īpaši izcelts, ka tikai vienas dienas norādījums un/vai stingrs nodarbību sākuma laika ierobežojums iesniegumā var kļūt par nepārvaramu šķērsli audzēkņa iekļaušanai sarakstā. Tāpēc, lūdzu, rakstiet precīzāk. Pie tam, norādiet, kura diena ir vislabākā, kura ne tik laba, kurš nodarbību sākuma laiks šajās dienās ir labākais, kurš pieļaujams, kuru speciālo kursu jūs visvairāk vēlētos noklausīties, kuru – tikai pirmā neiespējamības gadījumā. Mēs vienmēr cenšamies sniegt vislabāko variantu, taču dažreiz nostrādā tikai rezerves variants.

Ziemas semestra problēma ir tāda, ka daži pieteikumā raksta ļoti vienkārši: „Tāpat kā pagājušajā semestrī”. Cienījamie kursu audzēkņi un viņu vecāki! Daudziem kursu audzēkņiem un arī pasniedzējiem katru semestri plāni mainās. Protams, arī mums būtu ērti atstāt tādas pašas grupas, tādu pašu nodarbību laiku, vienkārši nomainot semestra nosaukumu. Nesanāk! Tāpēc savos pieteikumos rakstiet vairākus variantus, ieskaitot, ja vēlaties, arī iepriekšējo nodarbību laiku.

Kursi ir ieinteresēti, lai pēc iespējas mazāk audzēkņu paliktu „aiz borta”. Ja nesanāk audzēkni iekļaut sarakstā, mēs zvanām un piedāvājam citu dienu, cita laika vai pat nodaļas variantus. Piekrist nav obligāti, bet obligāti ir jāiepazīstas ar sen publicētajiem kursu tiesībām un pienākumiem. Piemēram, šeit:

 

http://www.progmeistars.lv/index.php?lang=ru&act=testing

 

Noteikumos ir norādīts, ka administrācijai ir tiesības neiekļaut kursu audzēkni sarakstā, ja nav viņam nepieciešamā semestra grupas vai nav veikta pilna SAMAKSA vai nav PIETEIKUMA uz datumu, kuru kursi ir paziņojuši iepriekš. 

  Ja mēs nevaram apmierināt PIETEIKUMU, tad kursi stingri izpilda savu pienākumu: „gadījumā, ja nav iespējams apmierināt PIETEIKUMU, atgriezt summu kas ir samaksāta pēc šī PIETEIKUMA”.

Tur ir arī akcentēts, ka kursiem nav pienākums paziņot individuāli kursu audzēknim viņa sarakstu. Dažreiz kursu audzēknis neatnāk uz pirmo nodarbību un uz jautājumu „kāpēc tā” atbild: „Bet Jūs taču man nepaziņojāt”. Pie tam motivācija – „bet pagājušajā semestrī paziņojāt”. Jā, kad notiek saskaņošana, kā tas ir rakstīts augstāk, mēs zvanām. Ja mēs nepiezvanījām, tad tas ir labi – jūsu pieteikums ir apmierināts!

  Cienījamie audzēkņi, vecāki, vecmāmiņas un vectētiņi. Īstenībā, lielākā daļa no jums ar sapratni attiecas pret šo sarežģīto un atbildīgo darbu – saraksta sastādīšanu. Un mums tas ir patīkami. Bet, ja mums ir patīkami, tad mēs sastādām sarakstu tā, lai arī jums būtu patīkami.