par kursiemreflektantu reģistrācija  programmēšanas sākumnodaļa (6- 8. klases) programmēšanas pamatnodaļa<br>(8.-12.klases)Kursu darbsolimpiādes
kursu struktūra > programmēšanas sākumnodaļa (6- 8. klases) >
     Šajā nodaļā ir pieci semestri. Uz pirmo semestri tiek uzņemti skolēni no sestās un septītās klases. Uz ceturto semestri tiek uzņemti astotās klases skolēni. Iestāties šajā nodaļā var nokārtojot pārbaudes testu. Bez eksāmeniem tiek uzņemti labākie skolēni no sagatavošanas nodaļas.
      Apmācības mērķis šajā nodaļā - attīstīt bērna algoritmisko domāšanu un palīdzēt apgūt programmēšanas pamatus.
      Apmācības procesā skolēni izpēta un sastāda dažādus algoritmus, kā arī iepazīstas ar svarīgām programmēšanas idejām un paņēmieniem. Lai samazinātu laiku lietas tehniskajai pusei, sākumā tiek izmantotas nevis ražošanas programmēšanas valodas, bet speciālie loģiskie konstruktori.
      Par apmācību pirmā semestra grupās tagad jāmaksā 91 eiro . Par apmācību pārējos semestros – 103 eiro . Darbojas atlaižu (dažreiz līdz 50%) sistēma. Vienas nodarbības ilgums ir 1,5 stundas.Ceturtajā un piektajā semestrī katra nodarbība dalās 2 daļās: pusstunda- lekcija un stunda- prakse. No rudens līdz pavasarim nodarbības notiek 1 reizi nedēļā. Darba dienās grupas darbu sāk no plkst.15.30 līdz 17.30, brīvdienās – visas dienas garumā (pirmās grupas sakums - 9.00, pēdējās grupas sākums – 17.30). Vienā semestrī ir 15 nodarbības.
      Jūnijā- augustā mācās tikai brīvprātīgie. Nodarbības notiek katru darba dienu trīs nedēļu laikā (pirmās grupas sākums - 9.00, pēdējās grupas sakums - 14.00).
      Sekmīga šīs nodaļas pabeigšana, ir pamats turpmākām mācībām pamatnodaļā bez iestājpārbaudījumiem.

semestrssatursapraksts
S2RobotsImperatīvā programmēšanas valoda. Konstantais cikls. Lineārie uzdevumi. Atzarošanās. Cikls ar pirmsnosacījumu. Procedūra. Rekursija - vienkārši paņēmieni. i.
S3KorektorsImperatīvā programmēšanas valoda.Lentas ideja(Tjuringa mašīnas idejas variācija). Vadības konstrukcijas atkartojums. Cikls ar pirmsnosacījumu padziļināti. Padziļināti rekursija (izmantosanas pamatvarianti). Kastes-mainīgās ideja. Kārtošanas – burbuļkārto šana, Šela kārtošana un bucket.
S4Logo 1Interpretējamā programmēšanas valoda. Logo ar bruņurupuču grafiku un datu struktūru – sarakstu. Procedūras. Konstantais cikls. Funkcijas. Mainīgie (skaitliskie). Atzarošanās. Cikls ar pirmsnosacījumu. Cikls ar skaitītaju. Rekursija.
S5Logo 2Datu tips – simbols, šī tipa funkcijas. Datu tips – vārds. Vārdu apstrādes funkcijas. Vārda apskates funkcijas. Datu tips– saraksts. Saraksta apstrādes funkcijas. Saraksta apskates funkcijas. Datu tips – fails, lasīšana un ieraksts. Datu tips – masīvs. Masīva apstrāde un apskate.
Py1Python#1Programmēšanas valodas Python pamati. Stils. Masīvi un saraksti. Darbs ar objektiem, kuri dinamiski maina parametrus. Šķirošanas algoritmi.
Py2Python#2Python#2


par kursiem | jaunumi | programmēšanas pamatnodaļa
(8.-12.klases)
| programmēšanas sākumnodaļa (6- 8. klases)
olimpiādes | jautājumi un atbildes | foto | uz galveno
Copyright 1999-2012 SIA Progmeistars. All rights reserved.