par kursiemreflektantu reģistrācija  programmēšanas sākumnodaļa (4- 8. klases) programmēšanas pamatnodaļa<br>(8.-12.klases)Kursu darbsolimpiādes
nodarbību saraksti > lektorijs un matemātiska nodaļa >
Lektorijs, pulciņi, semināri.
2023. gada pavasaris.
Matemātikas nodarbības 7.-9.klašu kursantiem (var piedalīties arī 6.-11.klašu skolēni) notiks attālināti trešdienās un ceturtdienās (tāds pats saturs) no 17:00 līdz 18:00. Pirmās nodarbības notiks 15. un 16. martā. Jāreģistrējas pa pastu progmeistarssia@gmail.com Norādiet savu vārdu, uzvārdu, persiešu val. kursanta kods viņa tālruņa numurs un nickname. Dalībnieku skaits nodarbībā ir ierobežots! Jums tiks nosūtīti norādījumi par to, kā pievienoties nodarbībai Discordā. Pēc nodarbībām administrācija lems par turpmākajām nodarbībām matemātikā.

Pirmā tēma - "Uzdevumi par daļām" Sāksim ar vienkāršākajiem uzdevumiem. Atrisināsim, protams, vēl grūtākus uzdevumus. Zēmāk publicēti daži no tiem

1.
Mēs ar draugu pārpeldējām upi. Mēs kopā ienirām ūdenī. Sasniedzis pretējo krastu, es uzreiz pagriezos atpakaļ un, izpeldējis 1/5 no upes platuma, sasitu pieri ar draugu. Mans ātrums bija 27m minūtē. Cik ātri peld mans draugs?
2.
Visa ģimene izdzēra pa pilnu tasi kafijas ar pienu, un Astra izdzēra ceturtdaļu no visa piena un sesto daļu no visas kafijas. Cik cilvēku ir ģimenē?
3.
Klasē mācās mazāk par 33 skolēniem. Kontroldarbā 1/6 daļa saņēma devītniekus un astotniekus, 1/2 daļa - septītniekus un sešniekus, 1/5 daļa - pieciniekus un četriniekus. Pārējie skolēni saņēma neapmierinošus vērtējumus. Cik ir tādu skolēnu?
4.
Šautuvē ir lieli un mazi mērķi. Puse no šāvieniem pa lieliem mērķiem bija veiksmīgi. Uz maziem mērķiem tikai 1/9 no šāvieniem bija sekmīgi. Kopējie veiksmīgie šāvieni veidoja 1/5 no visiem šāvieniem. Kāda daļa no visiem šāvieniem bija uz maziem mērķiem?
5.
Skolotājs pasniedza skolēniem pastkartes. Pirmajam viņš iedeva vienu pastkarti un vienu desmito daļu no atlikušajām. Otrajam - divas pastkartes un viena desmitā daļa no atlikušajām. Trešajam - trīs pastkartes un viena desmitā daļa no atlikušajām utt. Devītajam - viņš iedeva deviņas pastkartes un vienu desmito daļu no atlikušajām. Izrādījās, ka viņš izdalīja visas pastkartes, un visi saņēma vienādu skaitu pastkaršu. Cik pastkaršu bija skolotājai?

par kursiem | jaunumi | programmēšanas pamatnodaļa
(8.-12.klases)
| programmēšanas sākumnodaļa (4- 8. klases)
olimpiādes | jautājumi un atbildes | foto | uz galveno
Copyright © 1999-2012 SIA Progmeistars. All rights reserved.